Szanowni mieszkańcy!

W związku z pojawieniem na terenie naszej Gminy nowych, potwierdzonych  przypadków zachorowań na chorobę COVID-19 oraz  fakt, że osoby chore mogły mieć kontakt  z częścią populacji naszej Gminy informujemy i prosimy o zachowanie ostrożności i zgłaszanie się do odpowiednich służb w przypadku zaobserwowania u siebie objawów klinicznych typowych dla tej choroby.

Wszelkie decyzje związane z nałożeniem kwarantanny na osoby które miały  kontakt z osobą zakażoną podejmuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Zarówno Urząd Gminy jak i jednostki podległe, w tym szkoły stosują się do zaleceń  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Prosimy i apelujemy o stosowanie się do zaleceń Głównego inspektoratu Sanitarnego

https://www.gov.pl/web/gis/zasady-odbywania-kwarantanny-i-izolacji-obowiazujace-od-2-wrzesnia-2020-r

Informujemy jednocześnie, że test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 wykonuje się po 7 dniach od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną. Wyniki uzyskane z materiału pobranego wcześniej są niemiarodajne.

Będziemy Państwa na bieżąco informować i przekazywać tylko wiarygodne i sprawdzone informacje na temat aktualnej sytuacji na terenie naszej Gminy z zachowaniem prywatności i godności osób chorych.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki