• Dzisiaj jest:
    niedziela, 26 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    25 °C

Informacje na temat Covid-19 w Gminie Dobrzeń Wielki

Szanowni mieszkańcy!

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonych w dniu wczorajszym testów stwierdzono na terenie naszej gminy dwa kolejne przypadki zachorowania na chorobę COVID-19.

W chwili obecnej zgodnie z decyzjami podjętymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego na kwarantannie domowej przebywa w Gminie Dobrzeń Wielki 330 osób.

W związku z tym, że osoby chore miały  kontakt  z mieszkańcami naszej  gminy ponownie zwracamy się z apelem  o zachowanie ostrożności, zachowywanie dystansu społecznego, o przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach użyteczności publicznej (sklepach, kościołach, urzędach itp.), środkach komunikacji oraz w miejscach zgromadzeń ludzi, gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego  i zgłaszanie się do odpowiednich służb w przypadku zaobserwowania u siebie objawów klinicznych typowych dla tej choroby.

Miejmy świadomość, że przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Jeszcze raz informujemy, że wszelkie decyzje związane z obecną sytuacją na terenie naszej gminy podejmuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Prosimy i apelujemy o stosowanie się do jego zaleceń, a osoby wytypowane do odbycia kwarantanny prosimy szczególnie o przestrzeganie zaleceń Głównego inspektoratu Sanitarnego

https://www.gov.pl/web/gis/zasady-odbywania-kwarantanny-i-izolacji-obowiazujace-od-2-wrzesnia-2020-r

W przypadku uzyskania kolejnych, sprawdzonych informacji będziemy je Państwu na bieżąco przekazywać z zachowaniem prywatności i godności osób chorych.

Data publikacji: 09-09-2020 11:21 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 09-09-2020 11:25 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej