Informacje na temat Covid-19 w Gminie Dobrzeń Wielki

Szanowni mieszkańcy!

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonych w dniu wczorajszym testów stwierdzono na terenie naszej gminy dwa kolejne przypadki zachorowania na chorobę COVID-19.

W chwili obecnej zgodnie z decyzjami podjętymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego na kwarantannie domowej przebywa w Gminie Dobrzeń Wielki 330 osób.

W związku z tym, że osoby chore miały  kontakt  z mieszkańcami naszej  gminy ponownie zwracamy się z apelem  o zachowanie ostrożności, zachowywanie dystansu społecznego, o przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach użyteczności publicznej (sklepach, kościołach, urzędach itp.), środkach komunikacji oraz w miejscach zgromadzeń ludzi, gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego  i zgłaszanie się do odpowiednich służb w przypadku zaobserwowania u siebie objawów klinicznych typowych dla tej choroby.

Miejmy świadomość, że przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Jeszcze raz informujemy, że wszelkie decyzje związane z obecną sytuacją na terenie naszej gminy podejmuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Prosimy i apelujemy o stosowanie się do jego zaleceń, a osoby wytypowane do odbycia kwarantanny prosimy szczególnie o przestrzeganie zaleceń Głównego inspektoratu Sanitarnego

https://www.gov.pl/web/gis/zasady-odbywania-kwarantanny-i-izolacji-obowiazujace-od-2-wrzesnia-2020-r

W przypadku uzyskania kolejnych, sprawdzonych informacji będziemy je Państwu na bieżąco przekazywać z zachowaniem prywatności i godności osób chorych.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki