Infrastruktura

Wszystkie miejscowości na terenie gminy zaopatrzone są w system wodociągów. Wodę dostarczają stacje pomp głębinowych.

Sieć kanalizacji sanitarnej obejmuje wszystkie miejscowości gminy: Dobrzeń Wielki, Chróścice, Czarnowąsy, Krzanowice, Kup, Dobrzeń Mały,  Borki,  Świerkle i Brzezie.

Większość dróg gminnych ma trwałą nawierzchnię. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach zbudowano nowe chodniki iścieżki rowerowe. System chodników i ścieżek rowerowych jest stale rozbudowywany.

W gminie jest zorganizowany system wywozu odpadów komunalnych oraz selektywnej zbiórki odpadów.

Realizowany jest program modernizacji systemu ogrzewania mieszkań zmierzający do ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Ciepło wytwarzane w Elektrowni "Opole" rozprowadzane jest sukcesywnie w Czarnowąsach i w Dobrzeniu Wielkim. Do północnej części Dobrzenia Wielkiego, do Brzezia , Kup i Chróścic doprowadzono gaz ziemny. Sieci gazowe są obecnie rozbudowywane.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki