Nagroda Grand Prix dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w akcji, której organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Poprzednia edycja konkursu propagowała nawyk codziennego czytania – „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Tym razem wraz z „Fajniakami” pokazaliśmy dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. W konkursie brały udział klasy I-III oraz premierowo grupy 0. Łącznie do konkursu przystąpiło 2144 placówek i zostało przesłanych aż 6999 prac!
Udział w tym projekcie dał dzieciom pole do kreacji i eksperymentowania. Lekcje odbywały się w trybie zdalnym na podstawie scenariuszy, audiobooków oraz filmów z doświadczeniami. Były to wspaniałe lekcje przyrody i pokazanie uczniom nauki poprzez zabawę. Lekcje były podzielone na cztery filary tematyczne, odpowiadające żywiołom natury. Uczniowie Odkrywali magię natury z nowymi bohaterami: Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir i Chmurka Celinka.
Uczniowie klasy drugiej (25 uczniów) Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Pomimo pracy zdalnej uczniowie wyczekiwali każdego spotkania online, gdzie kolejno były realizowane scenariusze oparte na czterech żywiołach natury. Zaangażowanie dzieci i ich rodzin przerosło oczekiwania wychowawcy. Już pierwszego dnia okazało się, że uczniowie w domach wraz z rodzicami, rodzeństwem przeprowadzali eksperymenty z każdego żywiołu. Nagrania i zdjęcia doświadczeń przesyłali nauczycielowi. W domach powstawały również piękne prace plastyczne na temat wybranego żywiołu natury.
Również uczniowie klasy pierwszej (18 uczniów) wraz z wychowawcą realizowali podczas zajęć online scenariusze z wybranej tematyki. W domach powstawały również piękne prace plastyczne, które zostały zgłoszone do konkursu z poszczególnego żywiołu.
Dzięki zgłoszeniu prac wszystkich czterech żywiołów, wychowawca klasy drugiej, korzystając ze specjalnego formularza Grand Prix, wysłał zgłoszenie w postaci uzasadnienia, dlaczego właśnie ta placówka powinna otrzymać dofinansowanie w wysokości 3000 zł na renowację terenu zielonego. Projekt został zrealizowany przy wsparciu dyrektora szkoły – Pani Renaty Dąbrowskiej.
I udało się….!!! A to wszystko dzięki zaangażowaniu wspaniałych uczniów, ale również ich rodzin. Dlatego to właśnie Wam serdecznie gratulujemy!
Jest to sukces nas wszystkich, całej społeczności: szkoły, miejscowości i gminy!
Wyniki konkursu można zobaczyć pod linkiem:
https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/wyniki-konkursu/
Zachęcamy również do obejrzenia wszystkich wspaniałych prac naszych uczniów:
https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/galeria-prac/

Justyna Kasprzyk-Ressel – wychowawca klasy drugiej

Dorota Lewandowska-Jaroń – wychowawca klasy pierwszej

Oto kilka przykładowych prac:

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki