• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

Nagroda Grand Prix dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w akcji, której organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Poprzednia edycja konkursu propagowała nawyk codziennego czytania – „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Tym razem wraz z „Fajniakami” pokazaliśmy dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. W konkursie brały udział klasy I-III oraz premierowo grupy 0. Łącznie do konkursu przystąpiło 2144 placówek i zostało przesłanych aż 6999 prac!
Udział w tym projekcie dał dzieciom pole do kreacji i eksperymentowania. Lekcje odbywały się w trybie zdalnym na podstawie scenariuszy, audiobooków oraz filmów z doświadczeniami. Były to wspaniałe lekcje przyrody i pokazanie uczniom nauki poprzez zabawę. Lekcje były podzielone na cztery filary tematyczne, odpowiadające żywiołom natury. Uczniowie Odkrywali magię natury z nowymi bohaterami: Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir i Chmurka Celinka.
Uczniowie klasy drugiej (25 uczniów) Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Pomimo pracy zdalnej uczniowie wyczekiwali każdego spotkania online, gdzie kolejno były realizowane scenariusze oparte na czterech żywiołach natury. Zaangażowanie dzieci i ich rodzin przerosło oczekiwania wychowawcy. Już pierwszego dnia okazało się, że uczniowie w domach wraz z rodzicami, rodzeństwem przeprowadzali eksperymenty z każdego żywiołu. Nagrania i zdjęcia doświadczeń przesyłali nauczycielowi. W domach powstawały również piękne prace plastyczne na temat wybranego żywiołu natury.
Również uczniowie klasy pierwszej (18 uczniów) wraz z wychowawcą realizowali podczas zajęć online scenariusze z wybranej tematyki. W domach powstawały również piękne prace plastyczne, które zostały zgłoszone do konkursu z poszczególnego żywiołu.
Dzięki zgłoszeniu prac wszystkich czterech żywiołów, wychowawca klasy drugiej, korzystając ze specjalnego formularza Grand Prix, wysłał zgłoszenie w postaci uzasadnienia, dlaczego właśnie ta placówka powinna otrzymać dofinansowanie w wysokości 3000 zł na renowację terenu zielonego. Projekt został zrealizowany przy wsparciu dyrektora szkoły – Pani Renaty Dąbrowskiej.
I udało się….!!! A to wszystko dzięki zaangażowaniu wspaniałych uczniów, ale również ich rodzin. Dlatego to właśnie Wam serdecznie gratulujemy!
Jest to sukces nas wszystkich, całej społeczności: szkoły, miejscowości i gminy!
Wyniki konkursu można zobaczyć pod linkiem:
https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/wyniki-konkursu/
Zachęcamy również do obejrzenia wszystkich wspaniałych prac naszych uczniów:
https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/galeria-prac/

Justyna Kasprzyk-Ressel – wychowawca klasy drugiej

Dorota Lewandowska-Jaroń – wychowawca klasy pierwszej

Oto kilka przykładowych prac:

 

Data publikacji: 22-12-2020 10:40 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 22-12-2020 10:40 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej