• Dzisiaj jest:
    środa, 21 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    7 °C

Remont placu przy budynku OSP Chróścice

               To już ostatnia inwestycja zakończona w tym roku, co nie oznacza oczywiście, że zapadamy w sen zimowy. Wciąż bowiem trwają intensywne  prace związane z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w Chróścicach oraz budową kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej dla przysiółka Babi las wsi Chróścice. W tym drugim przypadku realizowany jest pierwszy etap tej inwestycji polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej. Trwają również procedury przetargowe w celu wyłonienia wykonawców dla następujących zadań :

- Przebudowa  budynku na potrzeby świetlicy  wiejskiej w miejscowości Dobrzeń Mały

- Budowa  drogi  gminnej w miejscowości Chróścice (ul. Kwaśna)

- Rozbudowa drogi gminnej ulicy Kościuszki w miejscowości Dobrzeń Wielki – etap I.

Roboty w przypadku tych zadań rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku.

              Długo oczekiwany przez mieszkańców Chróścic remont placu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej o  wymiarach  16,80 m  x  73,00 m polegał między innymi na wykonaniu nawierzchni z  betonu asfaltowego , ograniczeniu placu  od jezdni  krawężnikiem betonowym najazdowym  na ławie  betonowej . wykonaniu zjazdu   z kostki betonowej gr 8 cm. Prace w okresie od 01.10. do 23.12.2020 roku wykonywała firma   PLUSPOL-BUDOWA Robert Machnik, Krystyna  Sdzuj spółka cywilna z  Chróścic a jej wynagrodzenie z tego tytułu wyniosło 226.241,86 zł.

                   Warto w tym miejscu podziękować strażakom i rolnikom z Chróścic, którzy wykonali znaczną część robót ziemnych  na tym zadaniu. Obniżyło to znacznie koszty tej inwestycji.

                   Mamy nadzieję, że plac z nową asfaltową nawierzchnią znacznie ułatwi i usprawni realizację zadań naszych strażaków ochotników z Chróścic a jednocześnie zapewni mieszkańcom komfort w czasie organizowanych w tym miejscu różnych wydarzeń kulturalnych.

Plac przy OSP Chróścice_1.jpegPlac przy OSP Chróścice_4.jpegPlac przy OSP Chróścice_3.jpeg

Data publikacji: 31-12-2020 08:09 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 31-12-2020 08:08 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej