Remont placu przy budynku OSP Chróścice

               To już ostatnia inwestycja zakończona w tym roku, co nie oznacza oczywiście, że zapadamy w sen zimowy. Wciąż bowiem trwają intensywne  prace związane z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w Chróścicach oraz budową kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej dla przysiółka Babi las wsi Chróścice. W tym drugim przypadku realizowany jest pierwszy etap tej inwestycji polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej. Trwają również procedury przetargowe w celu wyłonienia wykonawców dla następujących zadań :

- Przebudowa  budynku na potrzeby świetlicy  wiejskiej w miejscowości Dobrzeń Mały

- Budowa  drogi  gminnej w miejscowości Chróścice (ul. Kwaśna)

- Rozbudowa drogi gminnej ulicy Kościuszki w miejscowości Dobrzeń Wielki – etap I.

Roboty w przypadku tych zadań rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku.

              Długo oczekiwany przez mieszkańców Chróścic remont placu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej o  wymiarach  16,80 m  x  73,00 m polegał między innymi na wykonaniu nawierzchni z  betonu asfaltowego , ograniczeniu placu  od jezdni  krawężnikiem betonowym najazdowym  na ławie  betonowej . wykonaniu zjazdu   z kostki betonowej gr 8 cm. Prace w okresie od 01.10. do 23.12.2020 roku wykonywała firma   PLUSPOL-BUDOWA Robert Machnik, Krystyna  Sdzuj spółka cywilna z  Chróścic a jej wynagrodzenie z tego tytułu wyniosło 226.241,86 zł.

                   Warto w tym miejscu podziękować strażakom i rolnikom z Chróścic, którzy wykonali znaczną część robót ziemnych  na tym zadaniu. Obniżyło to znacznie koszty tej inwestycji.

                   Mamy nadzieję, że plac z nową asfaltową nawierzchnią znacznie ułatwi i usprawni realizację zadań naszych strażaków ochotników z Chróścic a jednocześnie zapewni mieszkańcom komfort w czasie organizowanych w tym miejscu różnych wydarzeń kulturalnych.

Plac przy OSP Chróścice_1.jpeg Plac przy OSP Chróścice_4.jpeg Plac przy OSP Chróścice_3.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki