• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

Zmarł Henryk Waindok

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mieszkańca naszej Gminy - Henryka Waindoka. Zmarły od 15 maja 1961 roku był związany z Ochotniczą Strażą Pożarną. W trakcie kolejnych lat przeszedł drogę od zastępcy naczelnika OSP poprzez naczelnika OSP, aż do funkcji Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej, którą to pełnił do 1997 roku. Nie sposób pominąć jego zasług przy budowie remizy w Dobrzeniu Małym, bo to jego staraniem powołano Społeczny Komitet Budowy, a w trakcie już samej budowy pełnił rolę nie tylko kierownika, ale również pracował fizycznie. Był ojcem sukcesów strażaków z Dobrzenia Małego w sporcie pożarniczym oraz cenionym sędzią międzynarodowym.

Henryk Waindok był obdarzany zaufaniem wyborców w wyborach do Rady Gminy Dobrzeń Wielki i Rady Powiatu Opolskiego.

Henryk Waindok.jpeg   Chcąc w symboliczny sposób podziękować za liczne zasługi, 19 lipca 2007 roku Rada Gminy Dobrzeń Wielki przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobrzeń Wielki.

Długo można by wymieniać wszystkie pełnione funkcje i zasługi Zmarłego dla lokalnej społeczności, Dobrzenia Małego i naszej gminy. Jesteśmy za to wszystko niezmiernie wdzięczni, ale przecież nie to w tym trudnym momencie jest najważniejsze. Henryk Waindok przede wszystkim był skromnym, uczciwym i wrażliwym człowiekiem, gotowym na każde zawołanie i za każdą cenę nieść pomoc potrzebującym. Zarażał innych ludzi swoją pogodą ducha i pozytywnym nastawieniem do życia. Wszystko, co robił czynił dla ludzi, a nie dla taniego poklasku, pieniędzy, czy pełnionych funkcji.

Wraz ze śmiercią Henryka Waindoka gmina straciła sprawnego organizatora, oddanego strażaka, aktywnego członka rady sołeckiej, ale przede wszystkim dobrego człowieka.

Żonie, dzieciom i całej rodzinie składamy wyrazy najszczerszego żalu i współczucia.

Hajni, będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju.

 

Data publikacji: 09-03-2021 10:15 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 09-03-2021 13:46 Modyfikował(a): Dominika Jonek