Wybór rodziców – sześciolatek w szkole

Ustawą z 27 stycznia 2012 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 33, poz. 176), która weszła w życie 2 marca 2012, wydłużono o kolejne dwa lata czas, gdy rodzice mogą decydować o posłaniu do szkoły sześcioletniego dziecka. Oznacza to, że o rozpoczęciu edukacji szkolnej w wieku sześciu lat przez dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 w dalszym ciągu decydować będą rodzice. Natomiast obowiązkowo w wieku sześciu lat będą rozpoczynały edukację szkolną dzieci urodzone w roku 2008 i w kolejnych latach.

W latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014 na wniosek  rodziców, naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy sześć lat. Dziecko sześcioletnie, które w okresie przejściowym nie rozpocznie spełniania obowiązku szkolnego, kontynuuje przygotowanie przedszkolne.

 

                                                                                          Zastępca Wójta

                                                                                             Irena Weber 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki