„Spotkanie z regionem-tu jest pięknie, smacznie i stylowo” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup realizuje kolejny nowatorski projekt.

Z radością dzielimy się informacją, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup został laureatem tegorocznej wiosennej edycji konkursu organizowanego przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu w ramach projektu „EDUKO – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Opolskie”. Autorami projektu „Spotkanie z regionem-tu jest pięknie, smacznie i stylowo” są nauczycielki ZSP w Kup, a mianowicie-Monika Ledwolorz – Gierok, Regina Janczy i Katarzyna Krawczyk. Projekt kierowany jest do uczniów szkoły, ich rodziców i dziadków, oraz mieszkańców Kup. Głównym celem jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych, zaktywizowanie młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej do zdobywania nowych umiejętności i twórczego poznawania najbliższej okolicy. Działania obejmować będą trzy zakresy tematyczne: piękno miejscowości - „Na papierze malowane- Kup w oczach dzieci i młodzieży”, strój regionalny- „Piękno i bogactwo śląskiego stroju ludowego” oraz kuchnię śląską – „Jak to dawniej na wsi się jadło”. Realizacja każdego tematu podzielona zostanie na szkolenie tematyczne i działania praktyczne. Całość realizowana będzie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Kołem Gospodyń Wiejskich w Dobrzeniu Wielkim, Pracownią Smaków Patryka Buchty oraz rodzicami uczniów i mieszkańcami Kup aktywnie uczestniczącymi w tworzeniu lokalnej kultury. Podczas realizacji projektu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kup będzie „pięknie, smacznie i stylowo”.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki