• Dzisiaj jest:
    środa, 19 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    26 °C

OGŁOSZENIE - STOP SMOG

 

Gmina Dobrzeń Wielki zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naboru wniosków o zawarcie porozumienia na współfinansowanie przedsięwzięć niskoemisyjnych ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów.

O dotację na likwidację i wymianę źródeł ciepła na niskoemisyjne oraz termomodernizację w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych osób najmniej zamożnych mogą się starać gminy po uzyskaniu deklaracji mieszkańców, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 175 % kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym (1 865,92 zł. netto) oraz 125 % tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym (1 332,80 zł. netto).

Mieszkańcy będący właścicielami lub współwłaścicielami budynków jednorodzinnych, w tym dwulokalowych oraz spełniający wyżej wymienione warunki finansowe mogą uzyskać 90 % dofinansowania kosztów inwestycji.

Właścicieli  budynków jednorodzinnych spełniających w/w warunki dochodowe prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji i przekazanie jej pod wskazany adres w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. do dnia 27 maja 2021 r.   

                                                                                 Wójt Gminy

                                                                                 /-/ Piotr Szlapa

 

DOCXWSTĘPNA DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROGRAMIE (3).docx (28,12KB)

Data publikacji: 13-05-2021 15:50 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 17-05-2021 13:57 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej