• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

OGŁOSZENIE – STOP SMOG

Gmina Dobrzeń Wielki przedłuża termin złożenia deklaracji przystąpienia do programu STOP SMOG do dnia 18.06.2021 r.

O dotację na likwidację i wymianę źródeł ciepła na niskoemisyjne oraz termomodernizację w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych osób najmniej zamożnych mogą się ubiegać gminy po uzyskaniu deklaracji mieszkańców, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 175 % kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym (1 865,92 zł. netto) oraz 125 %  najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym (1 332,80 zł. netto).

Mieszkańcy będący właścicielami lub współwłaścicielami budynków jednorodzinnych, w tym dwulokalowych oraz spełniający wyżej wymienione warunki finansowe mogą uzyskać 90 % dofinansowania kosztów inwestycji.

Właścicieli  budynków           jednorodzinnych spełniających w/w warunki dochodowe prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji i przekazanie jej do Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim, ul. Namysłowska 44 w terminie do dnia 18 czerwca 2021 r.   

Po uzyskaniu co najmniej 20 (wymaganych programem) deklaracji mieszkańców o przystąpienie do programu, Gmina  wystąpi z wnioskiem o zawarcie porozumienia na współfinansowanie przedsięwzięć niskoemisyjnych ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów. 

           

                                                                                                          Wójt Gminy

                                                                                                          Piotr Szlapa

 

DOCXWSTĘPNA DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROGRAMIE (3).docx (28,12KB)

Data publikacji: 04-06-2021 08:07 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 04-06-2021 08:07 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej