Światowy Dzień Zdrowia 2012 rok

Tematem Światowego Dnia  Zdrowia 2012 jest „Starzenie się i zdrowie” („Ageing and health”). Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: „Więcej zdrowia – więcej życia”.

Celem podejmowanych działań jest zwrócenie uwagi na zdrowie osób w starszym wieku. Systematyczne dbanie o zdrowie oraz zachowanie kondycji jest inwestycją, która pomaga w późniejszym wieku prowadzić pełne i produktywne życie.

Poziom zdrowia w XXI wieku wynika z ogólnych trendów społecznych. Następuje globalizacja gospodarki oraz gwałtowny rozwój technologii. Ponadto zmianom ulegają wzorce rodzinne. Coraz więcej osób żyje i pracuje w miastach. Jednak jedną z największych przemian społecznych jest starzenie się społeczeństw.

Starzenie się społeczeństw dotyczy wszystkich krajów, jednak szczególnie widocznym problemem jest w państwach o niskich lub średnich dochodach. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia liczba ludzi starszych wzrośnie z 400 milionów w 2000 roku do 1,7 miliarda w 2050 roku. Ta zmiana demograficzna znacząco wpłynie na politykę zdrowia publicznego.

Starzenie się dotyczy każdego z nas. Zachowanie dobrego zdrowia jest ważne, ponieważ pozwala na bycie niezależnym i aktywnym członkiem swojej rodziny oraz społeczności.

Więcej informacji na stronie:
•  http://www.who.int/world-health-day/en/
•  Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej
    htt p://europa.eu/ey2012/ey2012main.jsp?langId=pl&catId=971
•  Portal zdrowia publicznego Unii Europejskiej (Moje zdrowie – Osoby starsze)
   http://ec.europa.eu/health-eu/my_health/elderly/index_pl.htm


dzień zdrowia.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki