• Dzisiaj jest:
    środa, 21 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    7 °C

Środki europejskie zmieniają Gminę Dobrzeń Wielki


 

Z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców Gminy Dobrzeń Wielki, od ponad dwóch lat, prowadzone są  inwestycje z udziałem środków unijnych. Urząd Gminy pozyskał ponad 13 milionów złotych na różne zadania inwestycyjne i projekty miękkie.  

Aktualnie trwają prace przy przebudowie budynku w Dobrzeniu Małym na potrzeby uruchomienia świetlicy wiejskiej. Budynek ma być energooszczędny, ogrzewany pompą ciepła i zasilany prądem z paneli fotowoltanicznych. Najważniejszym aspektem projektu jest uruchomienie sali spotkań, gdzie będą realizowane oryginalne projekty kulturalne integrujące społeczność lokalną. Swoje miejsce znajdą tu Koło Gospodyń Wiejskich z fantastycznymi warsztatami zielarskimi, seniorzy, uczniowie pobliskiej szkoły i przede wszystkich mieszkańcy Dobrzenia Małego.   Termin zakończenia prac jest planowany na koniec października br. Czekamy z niecierpliwością na nową odsłonę i aktywności w tym miejscu.

Kolejnym ważnym zadaniem inwestycyjnym, z punktu widzenia poprawy życia mieszkańców, jest długo oczekiwana budowa kanalizacji sanitarnej dla przysiołka Babi Las wsi Chróścice.  I choć takich inwestycji nie widać, to ich wpływ na codzienne funkcjonowanie ponad 100 osób jest olbrzymie. 29 gospodarstw domowych będzie podłączonych do sieci kanalizacyjnej. Prace, wykonywane w ramach umowy z wykonawcą, obejmują przygotowanie dokumentacji projektowej i geodezyjnej, położenie prawie 3 kilometrów systemu kanalizacji zbiorczej  i montaż pompowni przydomowych. Wykonawca odtworzy także nawierzchnię drogi. Zadanie powinno zakończyć się jeszcze w okresie wakacji.

Obydwa zadania są finansowane w 100 % ze środków zewnętrznych, w tym z Funduszu Inwestycji Lokalnych i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Tablica informacyjna dotycząca przebudowy budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej w Dobrzeniu MałymFront robót w budynku świetlicy wiejskiej w Dobrzeniu MałymTablica informacyjna dotycząca budowy kanalizacji sanitarnej dla przysiółka Bai Las wsi Chróścice.Tablica informacyjna z nazwą przysiółka Babi Las w Chróścicach

 

 

 

 

Data publikacji: 15-07-2021 13:59 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 19-07-2021 10:13 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz