• Dzisiaj jest:
    sobota, 02 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    11 °C

Kolejna inwestycja zakończona!

 

Kolejna inwestycja zakończona!

12 sierpnia 2021 roku przeprowadzono odbiór robót budowlanych, które w okresie od 2 marca  do 4 sierpnia br. wykonywało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” z Boronowa a które to były związane z „Rozbudową drogi gminnej ulicą Kościuszki w m. Dobrzeń Wielki – etap I” . Roboty budowlane zostały odebrane bez większych uwag i tym samym przekazaliśmy naszym mieszkańcom kolejną gruntownie zmodernizowaną drogę, która  na przedmiotowym odcinku posiadała zróżnicowaną nawierzchnie tj. asfaltową, tłuczniową oraz przebiegała częściowo przez tereny niezagospodarowane (grunty rolne, łąki).  

W ramach inwestycji wykonano między innymi jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5m , zjazdy z kostki betonowej, pobocze z kruszywa łamanego, ścieki z kostki betonowej,  ścieki skarpowe z kostki granitowej odprowadzający wody deszczowe i roztopowe do rowu, rozbudowę oświetlenia o dodatkowe latarnie, przebudowę kolidującego odcinka linii telekomunikacyjnej.

Ulica Kościuszki   w Dobrzeniu Wielkim to kolejna droga gminna na którą udało nam się zdobyć dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.  Wartość inwestycji to : 975.107,13 zł z czego dofinansowanie wyniosło : 592 125,89 zł.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.

ulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim.jpegulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim2.jpegulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim3.jpeg

Data publikacji: 13-08-2021 13:12 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 13-08-2021 13:12 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej