Kolejna inwestycja zakończona!

 

Kolejna inwestycja zakończona!

12 sierpnia 2021 roku przeprowadzono odbiór robót budowlanych, które w okresie od 2 marca  do 4 sierpnia br. wykonywało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” z Boronowa a które to były związane z „Rozbudową drogi gminnej ulicą Kościuszki w m. Dobrzeń Wielki – etap I” . Roboty budowlane zostały odebrane bez większych uwag i tym samym przekazaliśmy naszym mieszkańcom kolejną gruntownie zmodernizowaną drogę, która  na przedmiotowym odcinku posiadała zróżnicowaną nawierzchnie tj. asfaltową, tłuczniową oraz przebiegała częściowo przez tereny niezagospodarowane (grunty rolne, łąki).  

W ramach inwestycji wykonano między innymi jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5m , zjazdy z kostki betonowej, pobocze z kruszywa łamanego, ścieki z kostki betonowej,  ścieki skarpowe z kostki granitowej odprowadzający wody deszczowe i roztopowe do rowu, rozbudowę oświetlenia o dodatkowe latarnie, przebudowę kolidującego odcinka linii telekomunikacyjnej.

Ulica Kościuszki   w Dobrzeniu Wielkim to kolejna droga gminna na którą udało nam się zdobyć dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.  Wartość inwestycji to : 975.107,13 zł z czego dofinansowanie wyniosło : 592 125,89 zł.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.

ulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim.jpeg ulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim2.jpeg ulica Kościuszki w Dobrzeniu Wielkim3.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki