APEL WÓJTA GMINY DOBRZEŃ WIELKI

 

Drodzy mieszkańcy,

Zwracam się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Wasz głos jest bardzo ważny i ma wpływ na to ile będzie, w naszej gminie, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, a także czy będzie istniał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury i Ochotnicze Straże Pożarne. Im więcej osób weźmie udział w spisie powszechnym, tym więcej pieniędzy otrzymamy. Liczba mieszkańców przekłada się bezpośrednio na wysokość dotacji rządowych. 

Przypominam także, że osoby, które nie wezmą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym mogą ponieść przykre konsekwencje w postaci kar finansowych, nakładanych przez sąd, na wniosek rachmistrzów spisowych. Kara wynosi 5000 złotych.

30 września jest ostatnim dniem, w którym można dokonać spisu, więc nie odkładajmy go na później. Spisać się można wchodząc na stronę internetową spis.gov.pl lub osobiście w urzędzie gminy Dobrzeń Wielki w godzinach od 7.30 do 15.00 od poniedziałku do środy, we czwartek do g. 16.00 i w piątek do godziny 14.00.  Nasi pracownicy pomagają w wypełnieniu formularza i trwa to zaledwie 10 minut. Warunkiem dokonania prawidłowego spisu jest posiadanie numerów pesel wszystkich domowników zamieszkujących wspólnie w domu lub mieszkaniu.

Pamiętajmy też o naszych seniorach, sąsiadach, którzy mogą mieć problem z dostępem do Internetu lub z poruszaniem się. Pomóżmy im skontaktować się z Urzędem Gminy, który wyśle rachmistrza spisowego do domu takiej osoby. Proszę dzwonić na numer 774110300, lub 774110305.  

Wszystkim, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym bardzo dziękuję.

                                         

                                                           Wójt Gminy Dobrzeń Wielki 

                                                                        Piotr Szlapa

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki