• Dzisiaj jest:
    niedziela, 03 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    8 °C

Dobrzeńskie Talenty 2021

Ostatnio obchodziliśmy kilka uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej. Dopełnieniem tych wydarzeń jest wręczenie tytułu „Dobrzeńskiego Talentu” uczniom, którzy w sposób szczególny wyróżniali się pod względem nauki, zachowania i osiągnięciami w konkursach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich.  W tym roku uroczystość odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi
 w Dobrzeniu Wielkim. Jej uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz wójt gminy Dobrzeń Wielki Pan Piotr Szlapa, który wręczał nagrody.  Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w nauce, dobrego zdrowia i radości płynącej z rozwijania swoich pasji i talentów.

Wyróżnienia „Dobrzeński Talent” w roku szkolnym 2021/2022 otrzymały następujące osoby:

BURNECKI WIKTOR - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- II miejsce w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Karate Kyokushin „Warsaw Cup 2020”, Warszawa 25.10.2020 r.

- średnia ocen – 5,0

- ocena z zachowania – wzorowa

DUDEK GABRIELA - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

      Osiągnięcia:

     - finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”,
      04-05.12.2020 r.

- średnia ocen – 5,71

- ocena z zachowania – wzorowa

GROSS EMILIA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „SILESIAN CUP”, kat. 10-11 H Kombinacja, Dobrzeń Wielki 19.09.2020 r.

- średnia ocen – 5,42

- ocena z zachowania – wzorowe

HALUPCZOK NIKOLA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach,

Osiągnięcia:

- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Mażoretkowego „Scarlet”, kat. baton formacja kadetki, Knurów 22.05.2021 r.

-  Złoty Zawrót Głowy (I miejsce) na I Ogólnopolskim Mażoretkowym Zawrocie Głowy pod patronatem Starosty Raciborskiego, kat. formacja baton-kadetki, Racibórz 12.06.2021 r.

- średnia ocen – 5,33

- ocena z zachowania – wzorowa

KASPEREK MAGDALENA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,58

- ocena z zachowania – wzorowa

KAŹMIERCZAK BLANKA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

 Osiągnięcia:

- III miejsce w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Karate Kyokushin „Warsaw Cup 2020”, Warszawa 25.10.2020 r.

- III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin „Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej”, kat. kumite, Wojnicz 15.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,25

- ocena z zachowania – wzorowa

KOCIOK SONIA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach ,

Osiągnięcia:

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych, Opole 22.03.2021 r.

- I miejsce w finale XI edycji Konkursu Języka Niemieckiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół, Opole 31.03.2021 r.

- średnia ocen – 5,29

- ocena z zachowania – wzorowe

KOKOT LAURA – uczennica Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (PSP Nr 3),

Osiągnięcia:

- II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Mażoretkowego „Scarlet”, kat. baton formacja juniorki, Knurów 22.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,14

- ocena z zachowania – wzorowa

LAZIK PAWEŁ – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Chróścicach,

Osiągnięcia:

- I miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, kat. 12-13 F, Czeladź 22.11.2020 r.

- III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „DANCE OSCARS 2020”, kat. 12-13 E, Kędzierzyn-Koźle 05-06.12.2020 r.

- średnia ocen – 5,57

- ocena z zachowania – wzorowa

LEDWOLORZ FILIP - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „SILESIAN CUP”, kat. 10-11 H Kombinacja, Dobrzeń Wielki 19.09.2020 r.

- średnia ocen – 5,0

- ocena z zachowania – bardzo dobra

MATEJA WIKTORIA - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach,

Osiągnięcia:

- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Mażoretkowego „Scarlet”, kat. baton formacja kadetki i baton duo/trio kadetki, Knurów 22.05.2021 r.

- I miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu „Małej Sceny”, kat. kadetki duo/trio baton, Kuźnia Raciborska 29.05.2021 r.

- Złoty Zawrót Głowy (I miejsce) na I Ogólnopolskim Mażoretkowym Zawrocie Głowy pod patronatem Starosty Raciborskiego, kat. formacja baton-kadetki, Racibórz 12.06.2021 r.

- średnia ocen – 5,64

- ocena z zachowania – wzorowa

 OWSIAK JULIA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,58

- ocena z zachowania – wzorowa

OZIMEK MAREK - uczeń Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (LO),

Osiągnięcia:

- I miejsce w konkursie na szczeblu wojewódzkim „Młodzież Przyjazna Samorządowi”, kat. samorządy uczniowskie, Opole 19.11.2020 r.

- średnia ocen – 5,0

- ocena z zachowania – wzorowa

PĘCHERZ AGNIESZKA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,61

- ocena z zachowania – wzorowa

PIEKORZ KAROLINA – uczennica Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (PSP Nr 3),

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,11

- ocena z zachowania – wzorowa

PIERSKALLA DAMIAN – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym dla uczniów szkół podstawowych „Wyzwanie Programowanie”, 29.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,50

- ocena z zachowania – wzorowa

  PRZYBYŁA EMILY – uczennica Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (PSP Nr 3),

Osiągnięcia:

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych, Opole 22.03.2021 r.

- średnia ocen – 5,17

- ocena z zachowania – wzorowa

SIEJKA WERONIKA - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- II miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, kat. 14-15 C Standard oraz kat. 14-15 D Latin, Czeladź 22.11.2020 r.

- średnia ocen – 5,61

- ocena z zachowania – wzorowa

SMOLIŃSKA JULIA - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach,

Osiągnięcia:

- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Mażoretkowego „Scarlet”, kat. baton formacja kadetki, Knurów 22.05.2021 r.

- Złoty Zawrót Głowy (I miejsce) na I Ogólnopolskim Mażoretkowym Zawrocie Głowy pod patronatem Starosty Raciborskiego, kat. formacja baton-kadetki, Racibórz 12.06.2021 r.

- średnia ocen – 5,79

- ocena z zachowania – wzorowa

 ŚWIERC ALEX - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi
w Dobrzeniu Wielkim,

    Osiągnięcia:

- III miejsce na X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Będzina, kat. 10-11 G, Będzin 23.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,17

- ocena z zachowania – wzorowa

 WITCZAK SARA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

      Osiągnięcia:

- III miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Shinkyokushin „BARTOSZYCE CUP 2020”, Bartoszyce 19.12.2020 r.

- średnia ocen – 5,25

- ocena z zachowania – wzorowa

WOROBIEC LIWIA – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Osiągnięcia:

- laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, Opole 28.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,33

- ocena z zachowania – wzorowa

 WÓJCIK PAULINA - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach,

Osiągnięcia:

- I miejsce w Pucharze Polski Juniora Młodszego, kat. skoki indywidualne na trampolinie kobiet – klasa III, Poznań 23-24.10.2020 r.

- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, kat. skoki synchroniczne na trampolinie dziewcząt – klasa III, Zielona Góra 2020 r.

- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, kat. skoki drużynowe na trampolinie dziewcząt – klasa III, Zielona Góra 2020 r.

- I miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju „Pod Wawelem”, kat. trampolina – klasa II, Kraków 19-21.03.2021 r.

- I miejsce w Pucharze Polski Juniora Młodszego – kwalifikacja do finału OOM, Jawor 22.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,43

- ocena z zachowania – wzorowa

ZDERA ANIKA - uczennica Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (PSP Nr 3),

Osiągnięcia:

- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Mażoretkowego „Scarlet”, kat. baton mini juniorki, Knurów 22.05.2021 r.

- średnia ocen – 5,64

- ocena z zachowania – wzorowa

 

 

Data publikacji: 21-10-2021 13:48 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 21-10-2021 13:48 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz