• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 20 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    24 °C

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021

Nagroda główna, w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2021, przyznawana przez internautów trafiła wczoraj  do Dobrzenia Wielkiego. Internauci docenili modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury i rewitalizację kąpieliska Balaton w Dobrzeniu Wielkim.

Te dwa projekty zostały zrealizowane dzięki wielu osobom zaangażowanym w te przedsięwzięcia. Dziękujemy radnym za podjęcie tematu, pracownikom Referatu Rozwoju w Urzędzie Gminy za pozyskanie środków zewnętrznych, a duże podziękowania należy skierować do Z-cy Wójta Gminy Dobrzeń Wielki Pana Piotra Jonka, który z ramienia Urzędu nadzorował te inwestycje.

Przyznanie nagród to docenienie pracy architektów, urzędników, firm wykonawczych i społeczników. Dzięki Wam nasza gmina wypiękniała, a mieszkańcy zyskali komfortową przestrzeń. 

Praca wielu osób przyczyniła się do stworzenia na nowo miejsc znanych  mieszkańcom i turystom. Teraz jednak pobyt nad Balatonem czy w Gminnym Ośrodku Kultury to czysta przyjemność i cieszy nas bardzo, że tak wiele osób zagłosowało na te dwa projekty, za co serdecznie dziękujemy. 

Realizacja inwestycji powstała dzięki dotacjom i  współpracy z Lokalną Grupą Działania Stobrawski Zielony Szlak i Stowarzyszeniem Aglomeracji Opolskiej,  w tym funduszy PROW, RPOWO na lata 2014-2020. 

Dobra współpraca i działanie na rzecz społeczności lokalnej to przepis na sukces w samorządzie. Dziękujemy.

 

Data publikacji: 25-11-2021 10:39 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 29-11-2021 08:19 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz