• Dzisiaj jest:
    sobota, 02 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    11 °C

Szkoły podstawowe z dotacją!

Laboratoria przyszłości loga.jpeg

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Dobrzeń Wielki otrzymały dofinansowanie w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.  To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości będą zorganizowane w naszych szkołach od nowego roku szkolnego. Łączna wartość dofinansowania wynosi 289.800 zł.

 

 

Data publikacji: 29-11-2021 08:51 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 29-11-2021 09:24 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz