• Dzisiaj jest:
    środa, 21 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    7 °C

Sportowy wieczór.

W piątek, w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące sukcesy środowiska sportowego gminy Dobrzeń Wielki. Wójt Piotr Szlapa podziękował zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym za ich zaangażowanie i pasję w realizacji zamierzonych celów w 2021 roku.
Był to czas wielu sukcesów sportowych zawodników indywidualnych i drużyn. Złote, srebrne i brązowe medale zdobywalì m.in. Katarzyna Kokot, Natalia Rakałowicz, zawodnicy LUKS GWIAZDA Dobrzeń Wielki i karatecy z Klubu ARI. Drużyny piłkarskie TOR-u Dobrzeń Wielki, Victorii Chróścice czy LZS KUP walczyły o każdy punkt w rozgrywkach. Biegacze i chodziarze brali masowo udział w "Biegu od jeziora do jeziora". Strażacy organizowali wspaniałe gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których brało udział aż 16 drużyn. Nieustająco działają i rozwijają się piłkarskie drużyny juniorskie oraz klub tenisa stołowego czy lekkoatleci.
W Dobrzeniu Wielkim funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi, która kształci narybek sportowy i wpaja najmłodszym, że sport i rekreacja to zdrowie i kształtowanie charakteru. Te wszystkie działania stanowią o sile dobrzeńskiego sportu i są wielką chlubą naszych mieszkańców.  Dziękujemy sportowcom za ich sukcesy, które rozsławiają naszą małą ojczyznę. Dziękujemy działaczom i trenerom, którzy dbają o wysoki poziom sportowy i dobrą organizację wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Życzymy aby kolejny rok przyniósł  sukcesy i odpowiednie warunki do rozwoju pasji sportowych. Powodzenia. 

 

Data publikacji: 13-12-2021 08:24 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 13-12-2021 08:21 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej