• Dzisiaj jest:
    sobota, 09 grudnia 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    -1 °C

Akcja pomocy dla rodzin ukraińskich

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękuję za Wasze wyrazy solidarności i chęć niesienia pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Aktualnie zbieramy informacje ile osób z Ukrainy przyjedzie do naszej gminy, w najbliższym czasie, i jakie będą ich potrzeby socjalne. Sytuacja zmienia się dynamicznie. W związku z tym powołałem sztab kryzysowy, który już działa. W poniedziałek podamy Państwu numer konta, na który będzie można wpłacać środki, które będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców. Uruchomiony zostanie także punkt przyjmowania darów, w tym:

1) żywności z długotrwałym okresem przydatności, wody mineralnej, kawy, herbaty;

2) środków higienicznych – mydła, szamponów, proszku do prania, papieru toaletowego, pasty i szczoteczek do zębów, mokrych chusteczek, podpasek, pampersów, płynów do mycia, ręczników papierowych, worków na śmieci;

3) czystych ręczników i pościeli, kocy w dobrym stanie.

Na razie nie będziemy przyjmować ubrań i rzeczy używanych, ponieważ nie znamy jeszcze faktycznych potrzeb osób, które do nas jadą.

Adres punktu i godziny przyjmowania darów podamy w poniedziałek lub wtorek na gminnym profilu fb i na stronie internetowej www.dobrzenwielki.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podamy również numery telefonów, pod które można dzwonić z informacją o możliwości przyjęcia pod swój dach rodzin ukraińskich uciekających przed wojną i wszelkich innych związanych z zaistniałą sytuacją. Pytania i informacje można również kierować na maila: pomoc@dobrzenwielki.pl , który będzie uruchomiony w najbliższym czasie.

Na ten moment nie wiemy ile osób do nas przyjedzie i na jak długo. Wiemy tylko, że jadą kobiety z dziećmi, ponieważ mężczyźni zostali w kraju lub pracują u nas.

Czekamy także na informacje o potrzebach naszej zaprzyjaźnionej gminy Strilky na Ukrainie. Jak tylko czegoś się dowiemy damy Państwu znać.

Chcielibyśmy również podziękować osobom, które deklarują wsparcie wolontariackie i prawne. Będziemy się z Wami kontaktować, gdy zajdzie taka potrzeba. Na ten moment działamy przy pomocy pracowników urzędu gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

                                                    Wójt Gminy Dobrzeń Wielki

                                                            Piotr Szlapa       

Data publikacji: 26-02-2022 14:33 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 26-02-2022 14:33 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej