Akcja pomocy dla rodzin ukraińskich

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękuję za Wasze wyrazy solidarności i chęć niesienia pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Aktualnie zbieramy informacje ile osób z Ukrainy przyjedzie do naszej gminy, w najbliższym czasie, i jakie będą ich potrzeby socjalne. Sytuacja zmienia się dynamicznie. W związku z tym powołałem sztab kryzysowy, który już działa. W poniedziałek podamy Państwu numer konta, na który będzie można wpłacać środki, które będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców. Uruchomiony zostanie także punkt przyjmowania darów, w tym:

1) żywności z długotrwałym okresem przydatności, wody mineralnej, kawy, herbaty;

2) środków higienicznych – mydła, szamponów, proszku do prania, papieru toaletowego, pasty i szczoteczek do zębów, mokrych chusteczek, podpasek, pampersów, płynów do mycia, ręczników papierowych, worków na śmieci;

3) czystych ręczników i pościeli, kocy w dobrym stanie.

Na razie nie będziemy przyjmować ubrań i rzeczy używanych, ponieważ nie znamy jeszcze faktycznych potrzeb osób, które do nas jadą.

Adres punktu i godziny przyjmowania darów podamy w poniedziałek lub wtorek na gminnym profilu fb i na stronie internetowej www.dobrzenwielki.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podamy również numery telefonów, pod które można dzwonić z informacją o możliwości przyjęcia pod swój dach rodzin ukraińskich uciekających przed wojną i wszelkich innych związanych z zaistniałą sytuacją. Pytania i informacje można również kierować na maila: pomoc@dobrzenwielki.pl , który będzie uruchomiony w najbliższym czasie.

Na ten moment nie wiemy ile osób do nas przyjedzie i na jak długo. Wiemy tylko, że jadą kobiety z dziećmi, ponieważ mężczyźni zostali w kraju lub pracują u nas.

Czekamy także na informacje o potrzebach naszej zaprzyjaźnionej gminy Strilky na Ukrainie. Jak tylko czegoś się dowiemy damy Państwu znać.

Chcielibyśmy również podziękować osobom, które deklarują wsparcie wolontariackie i prawne. Będziemy się z Wami kontaktować, gdy zajdzie taka potrzeba. Na ten moment działamy przy pomocy pracowników urzędu gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

                                                    Wójt Gminy Dobrzeń Wielki

                                                            Piotr Szlapa       

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki