Piknik z funduszami europejskimi

Zapraszamy  do udziału w „Pikniku z Funduszami Europejskimi”, który rozpocznie się 17 czerwca 2012 r. o godz. 14.00 na opolskim rynku i ma na celu wskazanie pozytywnego wpływu Funduszy Europejskich na życie wszystkich mieszkańców Opolszczyzny.

Imprezę organizujemy z okazji obchodów Święta Województwa Opolskiego, Dnia Dziecka oraz Święta Unii Europejskiej, nawiązywać będzie także do obchodów Roku Korczakowskiego oraz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Do występu na scenie ustawionej na Rynku w Opolu zaprosiliśmy takie gwiazdy jak m.in. Kamil Bednarek oraz Majka Jeżowska. W trakcie imprezy stolica województwa opolskiego będzie tętnić życiem – wokół sceny zorganizowane zostaną dla uczestników imprezy liczne atrakcje.

Piknikowa Strefa Edukacji pozwoli uczestnikom w każdym wieku w niecodzienny sposób rozwijać swoją wiedzę dotyczącą Funduszy Europejskich i województwa opolskiego. Najmłodsi będą mogli stworzyć kreatywne plakaty o tematyce europejskiej, własnoręcznie wykonać chustę w barwach flagi jednego z krajów europejskich, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa na drodze, a także pokonać rodziców grając w Memory. Starsi uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnym quizie, pochwalić znajomością miejsc i inwestycji Opolszczyzny czy przetestować własną językową intuicję dopasowując do zwrotów języki, z których pochodzą.

W Strefie Rekreacji znajdą się przeróżne atrakcje zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Młodzi konstruktorzy będą mogli spróbować swoich sił w zawodach papierowych samolotów. Ci, którzy nie są fanami lotnictwa, a lubią manualne wyzwania znajdą coś dla siebie podczas warsztatów origami. Na stanowisku z grami planszowymi oraz podczas turnieju szachowego będzie trzeba nieco bardziej wytężyć umysł. Nie zabraknie również dmuchanych atrakcji, basenu z kulkami, malowania twarzy czy pokazu Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Strefie Degustacji będzie można spróbować rozmaitych regionalnych przysmaków. Warto do niej zawitać, by przekonać się, jakie oryginalne wyroby można spotkać w okolicy.

Wszystkie strefy realizowane będą we współpracy z beneficjentami funduszy europejskich. Startujemy o godz. 14.00!

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki