Eksploatacja systemu ciepłowniczego

Eksploatacją systemu ciepłowniczego Gminy Dobrzeń Wielki zajmuje się  Spółka Elkom, posiadająca koncesję na przesył  i dystrybucję oraz obrót ciepłem. Spółka Elkom od początku powstania sieci ciepłowniczej na terenie gminy jest koncesjonowanym dostawcą ciepła, nadzoruje prawidłową pracą sieci, prowadzi ruch sieciowy, usuwa awarie, wykonuje prace remontowe i eksploatacyjne, planuje kierunki i etapy  dalszej rozbudowy oraz rozlicza sprzedaż ciepła w oparciu o jednostkowe stawki z taryfy wytwórcy i dostawcy ciepła. Sprawuje również funkcję dyspozytora sieci i utrzymuje całodobowe pogotowie techniczne na wypadek awarii.  

W 1996 r. Spółka Elkom po raz pierwszy wprowadziła na rynek opolski kompaktowe węzły  ciepła firmy REDAN i od tej pory nieprzerwanie kontynuuje współpracę z tą firmą, oferując klientom sprawdzone rozwiązania, dopasowane do ich potrzeb, w tym również  specjalny typ  dostosowany do  ogrzewania podłogowego. Za pośrednictwem wymienników oferowanych przez Spółkę Elkom, ciepło pobiera 360 odbiorców tj 75 %. Wsród nich najpopularniejszym węzłem jest REDAN Unit VX-2000  .Obecnie ten najpopularniejszy  typ wymiennika, który wystarcza do ogrzania przeciętnego domku jednorodzinnego i przygotowania ciepłej wody kosztuje 6900 zł netto z montażem po stronie wysokich parametrów. Razem z ultradźwiękowym licznikiem ciepła Kamstrup i podatkiem VAT  koszt wymiennika ciepła dostarczającego ciepło dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody wynosi 8881,00 zł. W cenie tej wliczone jest doradztwo dotyczące oszacowania wstępnej wielkości mocy zamówionej dla podłączanego domu, oraz ewentualna pomoc pracowników „Elkomu” w sporządzeniu kosztorysu i wypełnieniu niezbędnych druków kredytowych.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki