• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

AKCJA CZYSTA ODRA

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pn.: "Czysta Odra"

    To międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane na terenie Czech, Polski i Niemiec ma na celu utrzymanie czystości rzeki Odry i jej dorzeczy poprzez usuwanie śmieci z nadbrzeży jak i samego jej koryta.  O ileż przyjemniej wyjść na spacer, powędkować czy popływać rzeką nie potykając się o porzucone różnego rodzaju pozostałości szpecące wygląd i estetykę okolicy naszych domów, wsi i gminy. One same nie znikną, pomóżmy przywrócić naszej najbliższej okolicy piękny, przyjemny wizerunek. Część z zebranych śmieci nadaje się przecież do recyklingu. Zadbajmy o wygląd i czystość nie tylko naszej okolicy, ale pośrednio o całą rzekę Odrę.

   Pomysłodawcą cyklicznej akcji, która w tym roku odbywa się na całej długości Odry od Moraw aż po Zalew Szczeciński  jest Dominik Dobrowolski -  znany podróżnik i ekolog, mieszkaniec Wrocławia.  Przedsięwzięcie „Akcja Czysta Odra”  ma już wieloletnią tradycję i co roku skupia coraz większą liczbę uczestników z kilku krajów. W tym roku do udziału  zgłosiło się ponad sto instytucji, samorządów, organizacji ekologicznych i społecznych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, wędkarzy, kajakarzy, motorowodniaków, młodzież, posiadaczy quadów i samochodów terenowych, każdego komu zależy na estetycznym i ekologicznym wizerunku naszej gminy i rzeki Odry. Akcja będzie prowadzona  bezpośrednio na rzece Odrze oraz jej nadbrzeżach i ma charakter społeczno-edukacyjny.

Na plakacie znajdziecie Państwo miejsca zbiórek i godzinę rozpoczęcia akcji.

Zapewniamy worki i rękawice ochronne, a po zakończonej akcji wspólne spotkanie na Odrze Ślum, gdzie odbędzie się integracyjne ognisko.

Liczymy na Was!

 

Plakat prezentujący Akcję CZYSTA ODRA, która odbędzie się na terenie gminy Dobrzeń Wielki 30.04.2022 r.

Data publikacji: 11-04-2022 14:38 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 13-04-2022 11:38 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz