• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 27 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    26 °C

II Festiwal Bioróżnorodności

ZAPROSZENIE

Jeżeli interesuje Państwa tematyka zrównoważonego życia w zgodzie z otaczającą przyrodą serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II”.

W dniu 24 maja 2022 r. w Hotelu DeSilva Premium w Opolu o godz. 13.00 startuje II Festiwal Bioróżnorodności, a w ramach niego ciekawe wykłady i prelekcje oraz degustacja potraw i produktów ekologicznych oraz potraw tradycyjnej kuchni regionalnej.

Festiwal to kolejna okazja promocji różnorodności biologicznej naszego regionu, wprowadzenia prostych i ekologicznych rozwiązań do życia codziennego, a także możliwość wymiany poglądów dotyczących zrównoważonego życia w zgodzie z naturą. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe podarunki w postaci nasion ziół i kwiatów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie promocja książki autorstwa Sandry Jagielskiej „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny” i jej darmowa dystrybucja.

PROGRAM

Warto posłuchać!

Ø  „Kto jada borowiki to ma dobre wyniki- o pięknie i mocy ukrytych w grzybach” – Sabina Dąbrowska lokalna znawczyni grzybów - wykład wprowadzający 

Ø  „Sielsko i anielsko – ogród kwiatowy, zielony balkon, rabatka urządzone z lokalnego kwiatka” – spotkanie autorskie z Sandrą Jagielską i prezentacja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”

Warto spróbować!

Strefa degustacji:

Ø  Potrawy i produkty ekologiczne

Ø  Potrawy tradycyjnej kuchni regionalnej

Warto z nami być!

Ø  Promocja i dystrybucja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”

Ø  Upominki – nasiona kwiatów i ziół

Ø  Inne niespodzianki

Impreza bezpłatna – finansowana w ramach projektu RPOP.05.01.00-16-0004/19 „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II”.

https://www.aglomeracja-opolska.pl/realizowane-projekty/zapraszamy-na-ii-festiwal-bioroznorodnosci

 

https://www.facebook.com/events/7319079344831027/

Data publikacji: 10-05-2022 08:32 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 10-05-2022 08:32 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz