II Festiwal Bioróżnorodności

ZAPROSZENIE

Jeżeli interesuje Państwa tematyka zrównoważonego życia w zgodzie z otaczającą przyrodą serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II”.

W dniu 24 maja 2022 r. w Hotelu DeSilva Premium w Opolu o godz. 13.00 startuje II Festiwal Bioróżnorodności, a w ramach niego ciekawe wykłady i prelekcje oraz degustacja potraw i produktów ekologicznych oraz potraw tradycyjnej kuchni regionalnej.

Festiwal to kolejna okazja promocji różnorodności biologicznej naszego regionu, wprowadzenia prostych i ekologicznych rozwiązań do życia codziennego, a także możliwość wymiany poglądów dotyczących zrównoważonego życia w zgodzie z naturą. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe podarunki w postaci nasion ziół i kwiatów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie promocja książki autorstwa Sandry Jagielskiej „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny” i jej darmowa dystrybucja.

PROGRAM

Warto posłuchać!

Ø  „Kto jada borowiki to ma dobre wyniki- o pięknie i mocy ukrytych w grzybach” – Sabina Dąbrowska lokalna znawczyni grzybów - wykład wprowadzający 

Ø  „Sielsko i anielsko – ogród kwiatowy, zielony balkon, rabatka urządzone z lokalnego kwiatka” – spotkanie autorskie z Sandrą Jagielską i prezentacja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”

Warto spróbować!

Strefa degustacji:

Ø  Potrawy i produkty ekologiczne

Ø  Potrawy tradycyjnej kuchni regionalnej

Warto z nami być!

Ø  Promocja i dystrybucja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”

Ø  Upominki – nasiona kwiatów i ziół

Ø  Inne niespodzianki

Impreza bezpłatna – finansowana w ramach projektu RPOP.05.01.00-16-0004/19 „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II”.

https://www.aglomeracja-opolska.pl/realizowane-projekty/zapraszamy-na-ii-festiwal-bioroznorodnosci

 

https://www.facebook.com/events/7319079344831027/

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki