• Dzisiaj jest:
    sobota, 24 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    5 °C

Sukcesy dobrzeńskich "Cudaków" na Ogólnopolskim Festiwalu "Magia Cyrku"

W miniony weekend odbył się, po raz trzynasty, Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej "Magia Cyrku". Wśród uczestników znalazły się zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczecina, Leszna, Kielc, Warszawy, Głogowa i Dobrzenia Wielkiego. Ponad 120 uczestników rywalizowało ze sobą w kategoriach: akrobatycznej, ogólnocyrkowej, żonglerskiej i ekwilibrystyce.

Dobrzeńska Grupa "Cudaki" rozbiła bank z nagrodami. Za swoje znakomite umiejętności zdobyli nagrody: Aleksandra Kokot - 1 miejsce w kategorii inne formy cyrkowe za układ z diabolo, Alicja Reginek - 2 miejsce w kategorii ekwilibrystyka, Sebastian Siwiec - 2 miejsce w kategorii żonglerka.

Nagrodę Grand Prix otrzymała Sandra Cieślak z Piotrkowa Trybunalskiego.

Festiwal odbył się dzięki determinacji instruktorów i rodziców, a także sponsorów. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę Pani Grażyny Chmielowicz i Jej rodziny, która od lat angażuje się w organizację wydarzenia. Osobą, która w sposób szczególny wsparła festiwal był Pan Krzysztof Riewold,  wychowanek Pani Grażyny z dobrzeńskiej grupy cyrkowej. Rodzice "Cudaków" i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali wspaniałą scenę i całą imprezę w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia cyrkowe wspierają dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości. Uczą koncentracji, sprawności fizycznej, wystąpień publicznych, refleksu i  umiejętności aktorskich. W najbliższym czasie odbędą się nabory do dobrzeńskiej grupy cyrkowej "Cudaki", do której zapraszamy wszystkie dzieci. Rodziców również zachęcamy do wspierania pociech w rozwijaniu pasji i talentów. 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym,  organizatorom i sponsorom festiwalu. Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa objął wydarzenie swoim patronatem.

 

Data publikacji: 20-06-2022 09:17 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 20-06-2022 10:39 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz