Sukcesy dobrzeńskich "Cudaków" na Ogólnopolskim Festiwalu "Magia Cyrku"

W miniony weekend odbył się, po raz trzynasty, Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej "Magia Cyrku". Wśród uczestników znalazły się zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczecina, Leszna, Kielc, Warszawy, Głogowa i Dobrzenia Wielkiego. Ponad 120 uczestników rywalizowało ze sobą w kategoriach: akrobatycznej, ogólnocyrkowej, żonglerskiej i ekwilibrystyce.

Dobrzeńska Grupa "Cudaki" rozbiła bank z nagrodami. Za swoje znakomite umiejętności zdobyli nagrody: Aleksandra Kokot - 1 miejsce w kategorii inne formy cyrkowe za układ z diabolo, Alicja Reginek - 2 miejsce w kategorii ekwilibrystyka, Sebastian Siwiec - 2 miejsce w kategorii żonglerka.

Nagrodę Grand Prix otrzymała Sandra Cieślak z Piotrkowa Trybunalskiego.

Festiwal odbył się dzięki determinacji instruktorów i rodziców, a także sponsorów. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę Pani Grażyny Chmielowicz i Jej rodziny, która od lat angażuje się w organizację wydarzenia. Osobą, która w sposób szczególny wsparła festiwal był Pan Krzysztof Riewold,  wychowanek Pani Grażyny z dobrzeńskiej grupy cyrkowej. Rodzice "Cudaków" i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali wspaniałą scenę i całą imprezę w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia cyrkowe wspierają dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości. Uczą koncentracji, sprawności fizycznej, wystąpień publicznych, refleksu i  umiejętności aktorskich. W najbliższym czasie odbędą się nabory do dobrzeńskiej grupy cyrkowej "Cudaki", do której zapraszamy wszystkie dzieci. Rodziców również zachęcamy do wspierania pociech w rozwijaniu pasji i talentów. 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym,  organizatorom i sponsorom festiwalu. Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa objął wydarzenie swoim patronatem.

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki