Goście z Heuchelheim w Gminie Dobrzeń Wielki

Szanowni Państwo!

Z wielką radością dzielimy się z Państwem dobrą wiadomością. Od jutra będziemy gość przedstawicieli partnerskiej gminy Heuchelheim z Niemiec. W programie wizyty przewidziano zwiedzanie m.in.: Gminnego Ośrodka Kultury i Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Goście zobaczą również jak funkcjonuje niepubliczne przedszkole w Dobrzeniu Małym i wezmą udział w Śląskim Oktoberfeście. W niedzielę grupa odwiedzi zabytkowy Głogówek i spotka się z władzami gminy. Gościnni mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki, od lat przyjmują w swoich domach reprezentantów gmin partnerskich. Ta sprawdzona formuła sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów i wieloletnich przyjaźni, które świadczą o prawdziwym partnerstwie. Dziękujemy naszym mieszkańcom za ich nieocenioną pomoc i życzymy wspaniałego wspólnego świętowania razem z gośćmi.

Ciekawostką tej wizyty jest podróż trzech rowerzystów z Heuchelheim, którzy przemierzają, od kilku dni, trasę ze swojej miejscowości do naszej gminy na rowerach. Swoje spostrzeżenia i przygody opisują na blogu https://bikedobrzen.blogger.de/ Zapraszamy do lektury.

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki