Jubileusz 35-lecia działalności Zespołu "DOBRZENIANKI"

Zespół "DOBRZENIANKI" obchodził wczoraj  jubileusz 35-lecia działalności.
Znakiem rozpoznawczym grupy jest różnorodny repertuar. Panie śpiewają piosenki ludowe i znane przeboje muzyki rozrywkowej, w języku polskim, niemieckim i śląskim.  Przez 35 lat koncertowały prawie 200 razy. Reprezentowały Gminę Dobrzeń Wielki na licznych konkursach i przeglądach przywożąc nagrody i wyróżnienia.  Harmonia głosów oraz występy chwytające za serce to przepis na sukces Zespołu. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas uroczystego wieczoru prócz Jubilatek wystąpili również goście Pan Alfred Polok - Al Serpentinov oraz Grzegorz Mazur, którzy przygotowali dla "Dobrzenianek" prezent muzyczno-taneczny. List gratulacyjny i prezenty przekazał Wójt Piotr Szlapa i Przewodniczący Rady Gminy Roman Kołbuc. Wójt mówił między innymi o radości jaką niesie wspólne śpiewanie  i słuchanie muzyki pełnej harmonii. Podziękował także Zespołowi za działania na rzecz całej dobrzeńskiej społeczności, za wielokulturowy repertuar i szacunek do tradycji.  Złożył także najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu i radości.My również dołączamy się do życzeń i czekamy na kolejne występy Zespołu "Dobrzenianki".
Na zdjęciach Jubileusz Zespołu, który odbył się 23 października 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki