POLICJA OSTRZEGA

KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OPOLU OSTRZEGA!
Uwaga na oszustów chcących poddać kontroli piece oraz kotły!
Uwaga na oszustów podających się pod kontrolerów!
Przedstawiając się za pracowników gminy pukają do drzwi pod pretekstem kontroli pieca czy kotła. Zanim wpuścisz obcą osobę do domu, upewnij się, że urząd taką kontrolę zlecił.
Od kilku dni do Urzędu Gminy w Dobrzeniu i Popielowie napływają niepokojące sygnały. Mieszkańcy zgłaszają informacje o podszywających się pod urzędników oszustach, którzy zapowiadają kontrolę pieców i kotłów. Dotychczas mieszkańcy wykazali się dużą ostrożnością i odprawili takich ,,domokrążców” z kwitkiem.
Przypominamy, że takie kontrole może przeprowadzić jedynie osoba ze specjalnym pozwoleniem wydanym przez Wójta Gminy. Żeby sprawdzić, czy dana osoba nie podszywa się pod kontrolera, wystarczy ją wylegitymować, bądź zadzwonić do instytucji lub urzędu, na który kontroler się powołuje.
Apelujemy szczególnie do osób starszych i samotnie zamieszkujących. Zanim wpuścimy osobę obcą do domu czy podpiszemy jakąkolwiek umowę, protokół – skontaktujmy się z rodziną, sąsiadami czy osobą zaufaną. Dzięki temu unikniemy zagrożenia. O każdej takiej niepokojącej wizycie podejrzanych osób, należy niezwłocznie zawiadomić Policję.
 
 
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki