DOTACJE I POŻYCZKI DLA FIRM

Informacja dla przedsiębiorców.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało Szczegółowy Opis Priorytetów (SZOP) Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Budżet FENG wynosi 7,9 mld euro, co czyni go największym krajowym programem wspierania innowacyjności w Unii Europejskiej.

SZOP określa instrumenty oraz typy projektów, które mogą zostać dofinansowane z budżetu Programu. Zawiera informacje na temat wnioskodawców uprawnionych do składania wniosków. Informuje również o poziomie dofinansowania, warunkach uzyskania wsparcia, a także wymaganych wskaźnikach.

Ponadto dokument zawiera informacje o Instytucjach Pośredniczących – czyli o instytucjach, które będą organizowały nabory w poszczególnych działaniach FENG.

FENG stanowi kontynuację Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorców w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć

https://www.poir.gov.pl/media/113561/SZOP_FENG_001.pdf

 

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki