SPOTKANIE PRZEDSIEBIORCÓW W DOBRZENIU WIELKIM

 

Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej i środki z różnych programów były przedmiotem wczorajszego „Silesia Meet Up” - spotkania dla przedsiębiorców w Gminnym Ośrodku Kultury. Organizatorami wydarzenia był Urząd Gminy Dobrzeń Wielki, Izba Gospodarcza „Śląsk”, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Fundacja Rozwoju Śląska i Gminny Ośrodek Kultury. Ponad 80 osób wysłuchało ważnych informacji o możliwościach rozwoju firm dzięki dotacjom i pożyczkom. Przedsiębiorcy, po części oficjalnej, mogli zadawać pytania prelegentom i nawiązać nowe kontakty zawodowe.  Gości powitał organizator spotkania Piotr Szlapa - Wójt Gminy Dobrzeń Wielki. W wystąpieniu prosił przedsiębiorców o wskazanie tematyki kolejnych spotkań, które będą się odbywać cyklicznie. Zagadnienia  dotyczące przedsiębiorczości, a także potrzeby udzielenia wsparcia ze strony Urzędu Gminy można zgłaszać bezpośrednio do  Wójta na adres . Następnie moderator spotkania  Grzegorz Rippel zaprezentował korzyści płynące z członkostwa w Izbie Gospodarczej „Śląsk”. Bardzo ciekawe wystąpienie, dotyczące konkursów dotacyjnych dla przedsiębiorców, w tym programu mentoringowego dla młodych firm, przygotował Tomasz Hanzel Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu. Kolejnym prelegentem był Henryk Wróbel Dyrektor Fundacji Rozwoju Śląska, który przedstawił osiągnięcia Fundacji w okresie trzydziestu lat funkcjonowania tej organizacji. Proponowano także bardzo konkurencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z terenu trzech śląskich województw. W dalszej części spotkania ofertę wsparcia dla firm, w zakresie pozyskania dotacji, szkoleń finansowanych z dotacji, a także audytów energetycznych i innych opracowań technicznych niezbędnych do uzyskania dotacji zaprezentowali: Radosław Andrulewicz z firmy Exergy, Jan Klimkiewicz z firmy KlimkiewiczKnapik S.C., Marek Nowak z firmy Illustro. Prezentacje zakończyła Marta Mazurkiewicz z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za udział w spotkaniu, a współorganizatorom za zaangażowanie i przygotowanie ciekawych nagród i poczęstunku dla gości.

Zdjęcie ze spotkania dla przedsiębiorców, które obyło się 26 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.Zdjęcie ze spotkania dla przedsiębiorców, które obyło się 26 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.Zdjęcie ze spotkania dla przedsiębiorców, które obyło się 26 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki