MARSZ DLA ODRY

Drodzy Mieszkańcy!
Odra – nasza rzeka jest z nami na dobre i na złe. Wskutek działań człowieka cierpi. Celowe zanieczyszczanie rzeki zaburza jej bioróżnorodność. Ostatnio pojawiła się nowa inicjatywa uznania Odry za osobę prawną, co da możliwość ochrony i egzekwowania należnych jej praw. Na stronie https://osobaodra.pl znajduje się szereg informacji na ten temat.
W uznanie rzeki jako osoby włączyło się wiele autorytetów, m.in. Olga Tokarczuk. W najbliższym czasie planowana jest organizacja „Marszu dla ODRY” na terenie całej długości rzeki. Uczestnicy marszu będą towarzyszyć rzece, od miejsca, w którym się rodzi, do miejsca, w którym łączy się z morzem. Celem marszu jest nagłośnienie w mediach możliwości uznania Odry za osobę prawną. Trasa marszu jest podzielona na 44 odcinki. Teren marszu będzie zróżnicowany pod względem trudności, dlatego przed dokonaniem zgłoszenia https://osobaodra.pl/marsz/#forlumarz należy zapoznać się z opisem odcinków marszu https://osobaodra.pl/marsz#trasa 1 maja 2023r., w poniedziałek, marsz odbędzie się na trasie Wróblin – Popielowska Kolonia (20.80 km). Jak widać na załączonej mapie trasa przebiega również przez teren gminy Dobrzeń Wielki. Zachęcamy więc wszystkich wielbicieli Odry do udziału w marszu.
Podajemy również linki pod, którymi można się zarejestrować jako liderzy marszu na danym terenie https://osobaodra.pl/marsz/#liderzy
Podajemy nr telefonu, pod którym można dopytać o szczegóły 603 937 692.
Jednocześnie zapraszamy 30 marca o godzinie 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbędzie się spotkanie z Panią Krystyną Słodczyk - ekolożką, która opowie o Odrze a także o marszu.
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki