• Dzisiaj jest:
    środa, 19 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    29 °C

MARSZ DLA ODRY

Drodzy Mieszkańcy!
Odra – nasza rzeka jest z nami na dobre i na złe. Wskutek działań człowieka cierpi. Celowe zanieczyszczanie rzeki zaburza jej bioróżnorodność. Ostatnio pojawiła się nowa inicjatywa uznania Odry za osobę prawną, co da możliwość ochrony i egzekwowania należnych jej praw. Na stronie https://osobaodra.pl znajduje się szereg informacji na ten temat.
W uznanie rzeki jako osoby włączyło się wiele autorytetów, m.in. Olga Tokarczuk. W najbliższym czasie planowana jest organizacja „Marszu dla ODRY” na terenie całej długości rzeki. Uczestnicy marszu będą towarzyszyć rzece, od miejsca, w którym się rodzi, do miejsca, w którym łączy się z morzem. Celem marszu jest nagłośnienie w mediach możliwości uznania Odry za osobę prawną. Trasa marszu jest podzielona na 44 odcinki. Teren marszu będzie zróżnicowany pod względem trudności, dlatego przed dokonaniem zgłoszenia https://osobaodra.pl/marsz/#forlumarz należy zapoznać się z opisem odcinków marszu https://osobaodra.pl/marsz#trasa 1 maja 2023r., w poniedziałek, marsz odbędzie się na trasie Wróblin – Popielowska Kolonia (20.80 km). Jak widać na załączonej mapie trasa przebiega również przez teren gminy Dobrzeń Wielki. Zachęcamy więc wszystkich wielbicieli Odry do udziału w marszu.
Podajemy również linki pod, którymi można się zarejestrować jako liderzy marszu na danym terenie https://osobaodra.pl/marsz/#liderzy
Podajemy nr telefonu, pod którym można dopytać o szczegóły 603 937 692.
Jednocześnie zapraszamy 30 marca o godzinie 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbędzie się spotkanie z Panią Krystyną Słodczyk - ekolożką, która opowie o Odrze a także o marszu.
Data publikacji: 20-02-2023 10:42 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 20-02-2023 10:43 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz