Tu mieszkam, tu płacę podatki!

Szanowni Państwo,
Remonty dróg, szkół, budynków gminnych, pomoc społeczna, działalność kulturalna, edukacja, wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, działalność sołectw, dbałość o tereny zielone i wiele innych zadań jest realizowanych przez samorząd Gminy Dobrzeń Wielki dzięki podatkowi dochodowemu, który jest płacony przez mieszkańców. Mieszkańcy mogą zwiększać budżet gminy wpisując w zeznaniu rocznym PIT faktyczny adres zamieszkania. Aby płacić podatki na rzecz gminy Dobrzeń Wielki nie trzeba być tu zameldowanym – wystarczy tu mieszkać. Zgodnie z przepisami prawa miejscem rozliczenia się osoby fizycznej jest urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w dniu składania zeznania podatkowego. Nasi mieszkańcy często są zameldowani w innym mieście lub gminie, a mieszkają na terenie Gminy Dobrzeń Wielki.
W Gminie Dobrzeń Wielki wpływ z podatku dochodowego za rok 2022 to aż 19,6% procent dochodów własnych budżetu gminy i jest to kwota 11 230 333,37 zł.
Wciąż jednak mamy więcej mieszkańców niż podatników, saldo migracji jest dodatnie więc zachęcamy Państwa do tego, aby deklarować w zeznaniu rocznym faktyczny adres zamieszkania. Wtedy będziecie mieli Państwo pewność, że podatek, który płacicie trafi do gminy, w której mieszkacie, a Wasze dzieci chodzą tu do szkoły lub przedszkola. Dzięki wpływom z podatków cała społeczność lokalna na tym zyskuje w wielu dziedzinach życia. Możemy korzystać z wyremontowanego ośrodka kultury czy zasobów biblioteki. Nasze tereny sportowe i rekreacyjne
są zadbane. Seniorzy mają swoje miejsce, gdzie wspólnie spędzają czas. W sezonie letnim mieszkańcy korzystają z kąpieli nad Balatonem, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników, których zatrudnienie jest finansowane z budżetu gminy. Oświetlenie uliczne czy ogrzewanie budynków użyteczności publicznej, znajdujących się na terenie gminy, jest również finansowane ze środków gminnych. Im więcej osób zadeklaruje swoje faktyczne miejsce zamieszkania, w zeznaniu rocznym, tym więcej pieniędzy wpłynie do gminnej kasy, z której korzystamy wszyscy, dlatego przypominamy, że Gmina Dobrzeń Wielki jest przypisana do II Urzędu Skarbowego w Opolu, znajdującego się na ul. Pileckiego 2, tel. 77 442 11 01, adres email: 2us.opole@mf.gov.pl i do tej placówki należy kierować zeznania roczne. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców Gminy Dobrzeń Wielki do rozliczania podatku dochodowego w II Urzędzie Skarbowym w Opolu. Na złożenie podatkowego zeznania rocznego mamy czas do końca kwietnia.
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki