DZIEŃ SOŁTYSA

DZIEŃ SOŁTYSA
11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. W Polsce działa około 40 tysięcy sołtysów. W naszej gminie są to dwie Panie - Dorota Pregel z Dobrzenia Wielkiego i Beata Wolny z Chróścic oraz dwóch Panów – Jan Kołodziej z Dobrzenia Małego i Janusz Piontkowski z Kup. Łączy ich wspólna pasja  niesienia pomocy mieszkańcom i podejmowania działań na rzecz wspólnoty lokalnej. Do obowiązków sołtysa należy m.in. reprezentowanie mieszkańców na sesjach Rady Gminy, zbieranie lokalnych podatków oraz organizowanie zebrań sołeckich, na których zgłaszane są problemy mieszkańców. Sołtysi odgrywają bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności, dlatego warto doceniać ich pracę i zaangażowanie. Sołtysi są wspierani przez Rady Sołeckie.
W najbliższym czasie planowane są wybory na sołtysów i do Rad Sołeckich w Gminie Dobrzeń Wielki. Ostatnie wybory odbyły się w 2019 roku.
Wybory 2023 odbędą się:
- 18 kwietnia o g. 18.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim;
- 19 kwietnia o g. 18.00, w sali przy OSP w Chróścicach;
- 20 kwietnia o g. 18.00, w sali wiejskiej w Kup;
- 26 kwietnia g. 18.00, w sali przy OSP w Dobrzeniu Małym.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wyborach Rad Sołeckich i Sołtysów!
A już dziś składamy naszym sołtysom najserdeczniejsze życzenia!
życzenia Wójta Gminy Piotra Szlapy z okazji Dnia Sołtysa
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki