Dariusz Lukas nowym Sołtysem Dobrzenia Wielkiego

Dobrzeń Wielki ma od wczoraj nowego Sołtysa. Został nim Dariusz Lukas, wyłoniony w drodze tajnego głosowania podczas zebrania wiejskiego, w Gminnym Ośrodku Kultury. W czasie spotkania wybrano także nową Radę Sołecką. W jej skład weszli: Dorota Pregel - Sołtys minionej kadencji, Piotr Libawski, Ryszard Smorczewski, Lidia Mehll, Leonard Kokot, Kacper Gudzikowski, Monika Ledwolorz-Gierok, Rafał Kampa, Helena Kałuża, Monika Bieniusa-Kalinowska, Artur Sadowski, Przemysław Romanowski, Weronika Jenek.
Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Wójt Gminy Piotr Szlapa podziękował dotychczasowej Radzie Sołeckej i Sołtys Dorocie Pregel za dobrą i owocną współpracę pomiędzy samorządami gminy i sołectwa. Z kolei Pani Sołtys złożyła przed zebranymi sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej, w minionej kadencji, która zbiegła się z pandemią Covid 19 i napływem uchodźców z Ukrainy. Nowa Rada Sołecka zwiększyła swoją liczebność o 100 %, a w jej składzie jest aż 6 pań. Obecnie Rada Sołecka Dobrzenia Wielkiego liczy 14 osób razem z Sołtysem.
Nowy Sołtys Dariusz Lukas podziękował zebranym za wybór i zadeklarował szeroką współpracę z instytucjami i organizacjami pozarządowymi na rzecz rozwoju sołectwa Dobrzeń Wielki. Wyraził także wolę założenia stowarzyszenia, którego zadaniem będzie pozyskiwanie środków zewnętrznych na działania Rady Sołeckiej. Przypominamy, że kolejne sołeckie zebranie wyborcze odbędzie się dzisiaj (tj.19.04.br.) w Chróścicach o godzinie 18 w sali OSP.
Gratulujemy wyboru Nowej Radzie Sołeckiej i Sołtysowi i życzymy wytrwałości i sukcesów w realizacji działań na rzecz miejscowości Dobrzeń Wielki.
Na zdjęciu nowa Rada Sołecka na czele z Sołtysem Dariuszem Lukasem.
20230418_192427 002.jpeg
Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki