• Dzisiaj jest:
    niedziela, 03 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    9 °C

Dobrzeń Mały wybrał Jana Kołodzieja na Sołtysa

Po 20 latach pracy na rzecz sołectwa Dobrzeń Mały Sołtysem został ponownie Pan Jan Kołodziej. 34 mieszkańców miejscowości wzięło udział w głosowaniu wyborczym. 33 osoby poparły kandydaturę Pana Jana - najstarszego stażem Sołtysa w gminie Dobrzeń Wielki. Uczestnicy spotkania byli również jednogłośni w sprawie wyboru Rady Sołeckiej, która będzie wspierać Sołtysa przez następne 4 lata. W skład tego grona weszli: Katarzyna Piekorz, Andrzej Kwosek, Justyna Gross, Aldona Kulas, Bernadeta Schneider, Andrzej Ślusarczyk, Józef Szmolke, Damian Schneider, Damian Piekorz i Marta Komar. Wszystkim członkom Rady Sołeckiej Dobrzenia Małego, na czele z Sołtysem Janem Kołodziejem, serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w działaniu, wsparcia i sympatii mieszkańców oraz środków finansowych na realizację ambitnych planów.
Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Pan Jan Kołodziej złożył obszerne sprawozdanie z działań inwestycyjnych, które prowadził Urząd Gminy a także Rada Sołecka w Dobrzeniu Małym, w latach 2019-2023. Przedstawiono również długą listę wydarzeń kulturalnych, sportowych, integracyjnych i charytatywnych organizowanych w miejscowości. Wspomnieć należy o sukcesie cyklicznych jarmarków świątecznych, Oktoberfestu, giełd staroci, Dnia Dziecka, spotkania wigilijnego dla osób starszych i samotnych czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dobrzeń Mały przygotował także znaczną pomoc humanitarną na rzecz uchodźców z Ukrainy.  Sołectwo brało także  aktywny udział w pozyskiwaniu środków na wydarzenia z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Wczorajsze wybory w Dobrzeniu Małym zakończyły wybory na Sołtysów i członków Rad Sołeckich w naszej gminie. Nowi Sołtysi i Rady Sołeckie będą sprawować swoją misję społeczną do 2027 roku.
Wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim serdecznie gratulujemy zwycięstwa w wyborach i życzymy sukcesów w działaniu na rzecz sołectw Gminy Dobrzeń Wielki.
 
Data publikacji: 27-04-2023 12:15 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 27-04-2023 12:41 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz