• Dzisiaj jest:
    czwartek, 30 listopada 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    0 °C

AKCJA CZYSTA ODRA 2023

Wczoraj, w Gminie Dobrzeń Wielki i w Borkach odbyła się II edycja Akcji "Czysta Odra". W sprzątaniu nadbrzeży Odry wzięło udział ponad 70 osób, w tym  wolontariusze z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, strażacy z jednostek w Dobrzeniu Małym, Dobrzeniu Wielkim i Chróścic, członkowie Rad Sołeckich na czele z Sołtysami: Janem Kołodziejem, Beatą Wolny i Dariuszem Lukasem, mieszkańcy i przedstawiciele Stowarzyszenia Borki Aktywni Razem, Radni Gminy Dobrzeń Wielki: Zbigniew Wajman, Józef Gregulec, Roman Kołbuc, Monika Ledwolorz-Gierok, Piotr Libawski.
Akcję wsparli lokalni przedsiębiorcy - Sklep ROJ i Sklep Mięsny KWOSEK z Dobrzenia Wielkiego, za co bardzo dziękujemy.
Dzięki pomocy tych dwóch sklepów mogliśmy, po za kończeniu akcji, przygotować ognisko integracyjne na przystani Kocybek w Dobrzeniu Małym, gdzie odbyło się podsumowanie akcji i składanie podpisów na banerze. 
Śmieci było nieco mniej niż w zeszłym roku, jednak ich duża ilość świadczy niestety o karygodnych zachowaniach osób przebywających w pobliżu rzeki.
W czasie trwania akcji "Czysta Odra", na drugim brzegu, trwał "Marsz dla Odry" - równie cenna inicjatywa, której ideą jest ochrona rzeki.
Dorzecze Odry jest bardzo cennym elementem naszego środowiska, wpisanym w krajobraz Gminy Dobrzeń Wielki, dlatego należy szczególnie dbać o ten obszar. Cieszy fakt, że inne gminy i miasta również włączają się w akcję "Czysta Odra" i w ten sposób starają się zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. W naszej gminie Akcja została przygotowana przez Urząd Gminy i Pana Piotra Jednusha, który w ubiegłym roku wspólnie z kolegą Jackiem Jadamem przepłynęli Odrę kajakami od Krapkowic aż do morza. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji "Czysta Odra" w Gminie Dobrzeń Wielki i zapraszamy za rok!
Na zdjęciach Akcja "Czysta Odra" w Borkach, Dobrzeniu Małym, Dobrzeniu Wielkim i Chróścicach.

 

 
Data publikacji: 02-05-2023 09:25 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 02-05-2023 09:26 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz