• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

Złote i diamentowe gody w Dobrzeniu Wielkim

Czternaście par z terenu Gminy Dobrzeń Wielki świętowało jubileusze wieloletniego pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w GOK-u, a zorganizował ją Urząd Stanu Cywilnego. Małżonkowie zostali powitani przez Piotra Szlapę – Wójta Gminy oraz Izabelę Moskwę – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dobrzeniu Wielkim. Wójt wygłosił okolicznościową mowę o wielkiej wartości wspólnego życia, trudach, kłopotach i radościach. Podziękował także zgromadzonym za wiele lat życia spędzonych w Gminie Dobrzeń Wielki. Wzruszającym punktem programu było wręczenie parom, z najdłuższym stażem małżeńskim, okolicznościowych dyplomów, kwiatów i koszy.

Najstarszą parą, obecną na uroczystości, byli Państwo Renata i Herbert RESSEL obchodzący w 2022 roku 66 rocznicę ślubu. Uhonorowano także dwa małżeństwa świętujące 60-tą rocznicę ślubu. Diamentowe gody obchodzili Dorota i Herbert JAROŃ oraz Klara i Józef PIEKORZ. Obecni na sali goście długo oklaskiwali pary z najdłuższym stażem.

Nieco inny charakter miała dalsza część uroczystości. Pary małżeńskie, obchodzące w ubiegłym roku złote gody, otrzymały dodatkowo medale przyznawane przez Prezydenta RP. Wójt gminy wręczył im także kosze prezentowe, kwiaty i listy gratulacyjne. Wśród par małżeńskich świętujących 50-lecie pożycia małżeńskiego w 2022 roku znaleźli się: Krystyna i Zdzisław CIEŚLIKOWSCY, Maria i Józef GBUR, Wiesława i Marian KOWALIK, Maria i Jerzy MERCHEL, Stefania i Józef MERYK, Anna i Alojzy PAMPUCH, Barbara i Henryk PAWLACZEK,, Monika i Gerard PUSCZ, Bogusława i Franciszek STANIK, Władysława i Piotr STANIK, Krystyna i Roman WÓJCIK.

Uroczysty toast zakończył pierwszą część spotkania. Następnie goście obejrzeli występy artystyczne wychowanek Gminnego Ośrodka Kultury – wokalistki Julii Derewlany i artystki cyrkowej – Aleksandry Kokot. Na gości czekał jeszcze słodki poczęstunek i obiad. Wspólnych rozmów i wzruszeń nie było końca, a radość ze spotkania mieszała się z refleksjami na temat życia codziennego.

Podczas uroczystości doszło do niecodziennego spotkania dwóch kierowników Urzędu Stanu Cywilnego w Dobrzeniu Wielkim - urzędującej obecnie Pani Izabeli Moskwy oraz emerytowanego kierownika, który przez wiele lat udzielał ślubów dobrzeńskim parom – Pana Franciszka Stanika. Pan Franciszek wraz z małżonką również świętował złote gody.

Wszystkim parom małżeńskim, biorącym udział w dzisiejszej uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, wzajemnej miłości, wszelkiej pomyślności, wsparcia ze strony bliskich i dalszych lat życia w zgodnym związku.

 

Data publikacji: 07-06-2023 15:14 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 07-06-2023 15:15 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz