• Dzisiaj jest:
    czwartek, 30 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    24 °C

Uruchomienie przychodni w Chróścicach coraz bliżej!

Szanowni Państwo!

Od kilkunastu miesięcy władze Gminy Dobrzeń Wielki poszukiwały lekarzy chętnych do pracy w chróścickiej przychodni. Prowadzono wiele rozmów. Wysyłano zapytania i pisma m.in. do Okręgowej izby Lekarskiej w Opolu. Intensywne działania Wójta doprowadziły do znalezienia podmiotu, który zajmuje się prowadzeniem ośrodków zdrowia, działających na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest to Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sosnowcu, który zadeklarował uruchomienie placówki w Chróścicach przy ul. Korfantego. Przedstawiciele spółki zapewnili, że w przychodni będą przyjmować lekarze specjaliści, w tym pediatra ze specjalizacją pulmonologiczną i reumatologiczną, internista, ginekolog i dentysta. Wizyty u tych specjalistów będą bezpłatne, refundowane przez NFZ. Przedstawiciele spółki zadeklarowali również poszerzenie docelowej listy specjalistów o lekarzy: chirurga, urologa i radiologa. Przychodnia zatrudni również pielęgniarkę środowiskową i położną. W placówce ma działać szkoła rodzenia, fizjoterapia, punkt poboru badań laboratoryjnych, punkt szczepień oraz sklep ortopedyczny. Przychodnia będzie organizowała transport medyczny dla osób schorowanych, samotnych i niepełnosprawnych. Uruchomienie placówki odbędzie się 2 października o godzinie 8.00.

Wójt Gminy podpisał dzisiaj umowę dzierżawy budynku przychodni na 10 lat, co dobrze rokuje na dalsze lata działalności ośrodka zdrowia.

Liczymy na to, że nowy podmiot leczniczy w Chróścicach rozwinie swoją działalność. Będzie to jednak możliwe wówczas, gdy mieszkańcy Chróścic i okolicznych miejscowości złożą stosowne deklaracje.

Pracownikom przychodni w Chróścicach życzymy, by ich starania w zakresie ochrony zdrowia naszych mieszkańców, zostały zauważone i docenione. Mamy również nadzieję, że wiele osób zadeklaruje chęć korzystania z usług ośrodka, co przełoży się na zwiększenie liczby personelu medycznego w przychodni.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w znalezieniu i przekonaniu firmy do rozpoczęcia działalności w Chróścicach.

Na zdjęciu:

Pani Agnieszka Kmiecik – Prezes Zarządu Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sosnowcu Sp. z o.o. i Pan Piotr Szlapa – Wójt Gminy Dobrzeń Wielki podpisują umowę wieloletniej dzierżawy budynku przychodni w Chróścicach.

Zdjęcie przedstawia Panią Agnieszkę Kmiecik - Prezesa Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sosnowcu Sp. z o.o. i Pana Piotra Szlapę - Wójta Gminy Dobrzeń Wielki po podpisaniu umowy na dzierżawę budynku ośrodka zdrowia w Chróścicach. Umowa zobowiązuje spółkę do prowadzenia w obiekcie działalności medycznej, w ramach kontraktów z NFZ-tem.

 

Data publikacji: 10-08-2023 15:51 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 10-08-2023 16:10 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz