• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

Sukces Weroniki Antoszczyk na Mistrzostwach Świata Juniorów w Birmingham

Szanowni Państwo,

Z radością przekazujemy Państwu informacje opublikowane przez Polski Związek Gimnastyczny. W miniony weekend w Birmingham w Wielkiej Brytanii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach na trampolinie i ścieżce. 

Po pięknych skokach w kwalifikacjach kategorii 13-16 lat Mistrzostw Świata Juniorów Polki awansowały do finału z ósmego miejsca. Po drodze pokonały renomowane pary synchroniczne ze świata m.in.: z USA, Chin, Australii, Portugalii, Anglii i Niemiec.

W finale poziom konkurencji był kosmiczny i tylko dobre skoki mogły zapewnić wysokie miejsce. Po pięknym skoku synchronicznym nasze reprezentantki z wynikiem 43.870 pkt zajęły 5. miejsce w stawce 54 par synchronicznych z 40 krajów świata. Do medalu zabrakło zaledwie 0.09 pkt, co nie zdarza się często w tej dyscyplinie.  Jednak piąta lokata to niesamowity wynik Weroniki i Klaudii – powiedział trener Kadry Narodowej Adam Antoszczyk.

Weronika Antoszczyk jest zawodniczką klubu LUKS Gwiazda Dobrzeń Wielki, a Klaudia Szczęśniak trenuje w CWZS Zawisza KG Bydgoszcz. Dobre wyniki na MŚJ są również efektem pracy z trenerami klubowymi – Adamem Antoszczykiem i Tomaszem Modrzyńskim.

– Trzy finały w skokach na trampolinie wcześniej indywidualnie Weroniki Antoszczyk, a następnie duetu Weronika-Klaudia w skokach synchronicznych w kat. 13-14 lat i w ostatnim dniu zawodów w kat. 13-16 w synchronie to ogromny sukces naszej dyscypliny, jeżeli chodzi o sport w wydaniu kobiecym. Wyniki są bardzo obiecujące w kontekście startów na Mistrzostwach Europy w Guimaraes w Portugalii, które rozpoczną się na początku kwietnia 2024 – dodał Adam Antoszczyk. 

Zdjęcie przedstawia zawodniczki i trenerów Polskiego Związku Gimnastycznego, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Birminhgam. Zawodniczki zajęły piąte miejsce na świecie w skokach synchronicznych, pokonując wiele znakomitych zespołów.

Data publikacji: 20-11-2023 10:46 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 20-11-2023 10:46 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz