• Dzisiaj jest:
    środa, 19 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    27 °C

Portal dla Rolników eKRUS

Portal dla Rolników eKRUS

 

eKRUS  to system informatyczny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniany w przestrzeni publicznej za pośrednictwem sieci Internet, dedykowany dla osób objętych ubezpieczeniem społecznym rolników i ubezpieczeniem zdrowotnym tj.: rolników, małżonków rolników i domowników oraz członków ich rodzin zgłoszonych za pośrednictwem KRUS do ubezpieczenia zdrowotnego.

Bez rejestracji, użytkownik  uzyskuje dostęp do treści ogólnodostępnej, dotyczącej podstawowych informacji o ubezpieczeniu społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnym oraz o świadczeniach przysługujących  z tytułu ubezpieczenia.

Po zarejestrowaniu, użytkownik uzyskuje dostęp do treści spersonalizowanej, dotyczącej m.in. danych jakie KRUS przetwarza o  przebiegu  ubezpieczenia, wykazie składek, a także informacje o zbliżających się terminach płatności i wysokości  składek na ubezpieczenie społeczne rolników.

Z treści spersonalizowanej może korzystać wyłącznie osoba ubezpieczona w KRUS   (rolnik, małżonek rolnika, członek rodziny i domownik), która akceptuje regulamin eKRUS po przejściu procedury rejestracyjnej.

Do uruchomienia   eKRUS potrzebna jest:

  • komputer z dostępem do Internetu
  • przeglądarka internetowa – rekomendowane przez KRUS to: Internet Explorer 11; Firefox 58.x; Chrome 64.x z włączoną obsługą JavaScript i „cookies”.
  • dowolna aplikacja umożliwaijąca obsługę plików w formacie PDF

Po wejściu na stronę www.ekrus.gov.pl wyświetli się strona główna KRUS.

Dane i ich wydruki, do których Użytkownicy mają dostęp w eKRUS mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą być wykorzystywane w postępowaniu administracyjnym ani żadnym innym.

 

Korzystanie z eKRUS nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi kosztami.

 

 

Iwona Porowska

Zastępca Dyrektora ds. Świadczeń OR KRUS w Opolu

Data publikacji: 09-01-2024 11:11 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 09-01-2024 11:11 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej