• Dzisiaj jest:
    niedziela, 16 czerwca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    14 °C

KONKURS LITERACKI PT."NASZE HISTORIE"

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie literackim pt.: "Nasze historie". Konkurs został objęty patronatem Wójta Gminy Dobrzeń Wielki.  

Cele konkursu: 

1.Poznawanie ważnych wydarzeń dotyczących tzw. małej ojczyzny, miejsca zamieszkania, znaczące dzieje rodu/rodziny z uwzględnieniem okresu I i II wojny światowej oraz okresu powojennego, migracji, wiary, obrzędów, tradycji, ginących zawodów i profesji.

2. Kształtowanie świadomości historycznej dzieci i młodzieży na podstawie rzetelnej i obiektywnej wiedzy i tradycji.

3. Umacnianie postaw dzieci i młodzieży poprzez poszerzanie wiedzy o historii swojej rodziny, miejscowości oraz gminy. Poszerzenie wiedzy oraz uwrażliwienie na martyrologię przodków, w tym walczących o niepodległość przodków uczniów biorących udział w Konkursie.

4. Uświadamianie, że doświadczenie historyczne wpływa na kształtowanie postaw i świadomość kolejnych pokoleń oraz systemów ich wartości społecznych i etycznych.

5. Inspirowanie dzieci młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań dotyczących przeżyć członków rodziny, sąsiadów lub znajomych z uwzględnieniem okresu wojennego i/lub powojennego, znaczących wydarzeń mających wpływ na życie lokalnej społeczności w celu zrozumienia procesów historycznych.

Termin nadsyłania prac: 8 marca 2024

Regulamin konkursu: PDFREGULAMIN KONKURSU HISTORIE Z NASZYCH STRON 2024.pdf (222,88KB)

Data publikacji: 11-01-2024 16:31 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 12-01-2024 14:10 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz