• Dzisiaj jest:
    niedziela, 03 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    8 °C

Walne zebranie członków OSP Dobrzeń Wielki

Walne zebranie członków OSP Dobrzeń Wielki

W sobotę 27 stycznia  br. odbyło się walne zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzeniu Wielkim. Sprawozdanie z działalności jednostki w 2023 roku przedstawiła Izabela Mehl, natomiast sprawozdanie finansowe zaprezentował Rafał Kowol. Obydwa sprawozdania zostały przyjęte przez uczestników zebrania, z wyjątkiem jednego głosu wstrzymującego się. W związku z tym zarząd otrzymał absolutorium. Wszyscy członkowie przyjęli plan działania i plan finansowy na 2024 rok. Odbyła się również dyskusja, przemówienia i podjęcie uchwał usprawniających prace jednostki.

Ze sprawozdania za 2023 rok wynika, że OSP Dobrzeń Wielki posiada 41 czynnych członków, 1 honorowego i młodzieżowa drużynę pożarniczą. W ubiegłym roku 33 strażaków, z tej jednostki, brało udział w 23 akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym w 7 pożarach, 15 miejscowych zagrożeniach i 1 fałszywym alarmie. Ponadto jednostka brała udział w gminnych zawodach pożarniczych. Drużyna chłopięca zajęła II miejsce, drużyna chłopięca młodsza zdobyła również II miejsce. Seniorzy i grupa Oldbojów zajęli  III miejsce. 4 czerwca drużyna chłopięca reprezentowała jednostkę na zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych przez ZOSP w Komprachcicach. Zarząd spotykał się 6 razy, a członkowie aż 40 razy.

Wśród ważnych spraw, które były realizowane w ubiegłym roku, znalazły się: przegląd operacyjno-techniczny stwierdzający przygotowanie jednostki do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, udział w ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Omawiano także zakupy finansowane z budżetu gminy Dobrzeń Wielki i Fundacji Orlen i Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zakupów znalazły się kamizelki ratunkowe dla dzieci, kaski do ratownictwa wodnego, ubrania treningowe dla dzieci, czapki strażackie
z logo OSP, mundury galowe, tłumice gumowe, zadymiarka, kamerka cofania, nasada do piany ciężkiej do szybkiego natarcia, radiotelefon, pulsoksymetr i okrzesywarka na wyciągniku. Wyzłomowano także przestarzałą łódź.    

Plany na ten rok są równie bogate. OSP Dobrzeń Wielki chce przyjąć dwie nowe członkinie. Planuje się również prowadzenie prac społecznych związanych z utrzymaniem gotowości bojowej i należytej czystości wokół strażnicy oraz zakupy m.in. ładowarek, defibrylatora i nowego wozu strażackiego, a także umundurowania, środków ochrony osobistej. Członkowie OSP Dobrzeń Wielki wezmą także udział w szkoleniach, m.in. dla dowódców, strażaków ratowników, stermotorzystów. Dobrzeńscy strażacy planują również działania prewencyjne w postaci pogadanek i pokazu sprzętu dla dzieci z przedszkoli i szkół. Strażacy przewidują również dalszą współprace z lokalnym samorządem, instytucjami i organizacjami społecznymi

Za wysługę lat odznaczono następujące osoby:

-  40 lat -  Alojzy Lisowski i Piotr Grendysz;

- 30 lat -  Marcin Pampuch, Tomasz Stiller, Andrzej Grendysz;

- 20 lat – Andrzej Grendysz, Rafał Kołodziej, Marcin Lisowski, Jan Gabriel;

- 15 lat – Marcin Grendysz.

Wszystkim członkom OSP Dobrzeń Wielki serdecznie gratulujemy aktywnej służby wspierającej naszą społeczność i życzymy sukcesów w nowym roku.

 

 

 

Data publikacji: 29-01-2024 11:36 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 29-01-2024 12:01 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz