• Dzisiaj jest:
    środa, 24 kwietnia 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    6 °C

Rozstrzygnięcie Konkursu Filmowego pt.: "Nasza Woda"

 

Do 21 marca br. urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim przyjmował prace uczniów, którzy postanowili wziąć udział w Konkursie Filmowym pt. :”Nasza Woda”. Głównym celem konkursu jest propagowanie retencji wody.  

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów, ponieważ wzięło w nim udział aż 16 zespołów filmowych złożonych z 49 uczniów. 22 marca komisja konkursowa, w składzie Rafał Kawałko, Gabriela Szmolke i Dorota Michniewicz-Rybarz, dokonała przeglądu wszystkich zgłoszonych filmów. Członkowie komisji oceniali zgodność tematyki filmów z regulaminem konkursu, poziom artystyczny i techniczny filmów, a także pomysł na scenariusz filmu. Nagrodę główną za najlepszy film w konkursie otrzymuje Zespół z klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach:

Natalia Gwizdała, Lena Nawrat, Emilia Kupczyk, Kaya Jaskólska

Uczennice przygotowały film pt.: „Beczka Alojzika”. Film podbił serca jurorów za świetny scenariusz, grę aktorką, znakomite uchwycenie tematu retencji wody w dowcipny, ale dosadny sposób. Opiekunem zespołu jest Pani Małgorzata Samson.

 

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymują zespoły:

- z klasy VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup, w składzie: Wojciech Kasik, Szymon Jeger, Oliwia Solecka, Maja Masternak i Lena Abramek.

Opiekunem zespołu jest Pan Rafał Kawałko

- z klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrzeniu Wielkim, w składzie: Eliza Glied i Sonia Sudoł.

Opiekunem zespołu jest Pani Joanna Sosona.

 

Łączna wartość nagród i wyróżnień wynosi 4.000 zł. Nagrody i wyróżnienia w postaci bonów towarowych na zakup sprzętu fotograficznego i drobnego sprzętu elektronicznego będzie wręczona 26 marca o godzinie 13.00 w sali narad Urzędu Gminy. 

 

Pozostałe zespoły otrzymają dyplomy uznania i dodatkowe oceny za aktywność.

ZESPÓŁ – LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W Dobrzeniu Wielkim – (Kl. II i III LO)

Hanna Baziuk, Emilia Gonsior, Izabela Matros, Paweł Kałuża, Mateusz Kubis.

ZESPÓŁ –– LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W Dobrzeniu Wielkim (KL. III LO)

Julia Gwóźdź, Amelia Pieczara.

ZESPÓŁ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W Dobrzeniu Wielkim (KL II LO)

Bianka Skrzypek, Wanesa Matuszek, Aron Kobiebnia, Oliwier Gajda

ZESPÓŁ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W Dobrzeniu Wielkim (KL III LO)

Dominika Gatzka, Karolina Jasińska, Nikola Wijatyk

ZESPÓŁ – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W Kup (klasa VII)

Marta Krupa, Kalina Cichowska, Joanna Kopka

ZESPÓŁ - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W Kup (klasa VI)

Lena Skrzecz, Emilia Nalewaja, Mikołaj Ochocki

ZESPÓŁ – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w Dobrzeniu Wielkim  Kl. VI

Zofia  Mojsiejewicz, Tobiasz Henke, Oliwia Unruch

 ZESPÓŁ - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w Dobrzeniu Wielkim  Kl. VI

Natalia Pisz, Julia Gajowniczek

ZESPÓŁ – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w Dobrzeniu Wielkim Kl V

Artur Świerc, Patryk Jagłowski, Konrad Troska

ZESPÓŁ – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,

Michał Pierzchała, Mateusz Mosz

ZESPÓŁ Publiczna Szkoła Podstawa w Chróścicach (kl. VI)

Zofia Świder, Maja Czyrek, Marlena Marynik, Hanna Giza

ZESPÓŁ Publiczna Szkoła Podstawa w Chróścicach (kl. VII)

Emil Czyrek, Michał Patrzek

Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi

Adam Cholewa, Szymon Pierzchała

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za przygotowanie prac konkursowych oraz zaangażowanie i zapraszamy na rozdanie nagród we wtorek 26 marca o g. 13.00 w Sali narad Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim.

Poniżej link do filmu, który otrzymał główną nagrodę w konkursie. 

https://youtu.be/zivtqmyXC-k

Data publikacji: 25-03-2024 10:29 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 26-03-2024 14:30 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz