• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 20 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    23 °C

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej, pn.: "Śląskie tradycje na Stobrawskim Zielonym Szlaku", która odbędzie się 5 maja, w godzinach od 16.00 do 21.00 w Dobrzeniu Wielkim, nad Odrą Ślum przy ul. kś. Fiecka.

Insiracją wydarzenia są śląskie tradcyje i legenda "O przewoźniku i diable". Dla gości przygotowaliśmy okolicznościowe wydawnictwo, z legedną "O przewoźniku i diable", a także informacjami o atrakcjach turystycznych i zasobach kulturowych Gminy Dobrzeń Wielki. 

W programie m.in.:

- występy zespołów: "Dobrzenianki", "Kupskie Echo", Ewy Gacki i Gabrieli Kollmann oraz SILESI, który wykona premierowy utwór inspirowany legendą,

- premierowa emisja filmu o tradycjach w gminie Dobrzeń Wielki, w oparciu o legendę,

- konkursy wiedzy o zasobach kulturowych i turystycznych Gminy Dobrzeń Wielki, a także o śląskich tradycjach i legendzie "O przewoźniku i diable". Zwycięzcy konkursu otrzymają bony towarowe do Delikatesów ROJ w Dobrzeniu Wielkim. Łaczna pula nagród wynosi 1400 zł. Regulamin konkursu w załączeniu. 

 
- stoiska KÓŁ Gospodyń Wiejskich z Dobrzenia i Ładzy, rękodzielników i gastronomiczne, w tym DOBRZEŃSKIEJ PIEKARNI i BISTRO SŁODKO-SŁONE. 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Plakat promujący imprezę "Śląskie Tradycje na Stobrawskim Zielonym Szlaku", która odbędzie sie na Odrze Ślum w Dobrzeniu Wielkim 5 maja 2024 roku.

PDFRegulamin konkursu Śląskie tradycje.pdf (156,25KB)

 

 

 

Data publikacji: 02-05-2024 11:33 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz