• Dzisiaj jest:
    sobota, 13 lipca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    25 °C

Nowe inwestycje na terenach rekreacyjnych.

Drodzy Mieszkańcy,

Z myślą o zbliżających się wakacjach wójt Gminy Dobrzeń Wielki podjął decyzję o doinwestowaniu terenów rekreacyjnych. Z projektu, zrealizowanego przy wsparciu LGD Stobrawski Zielony Szlak zakupiliśmy cztery łodzie, które służą mieszkancom podczas wydarzeń plenerowych nad wodą. 

Na terenie kąpieliska Balaton powstały ostatnio przebieralnie plenerowe sfinansowane w całości ze środków własnych gminy w wysokości 39. 766,76 zł. Przebieralnie stanowią kolejny etap rozbudowy infrastruktury kompleksu wypoczynkowo - rekreacyjnego i są zainstalowane w bezpośrednim sąsiedztwie toalet, jako uzupełnienie układu funkcjonalno-użytkowego.

W pierwszej połowie lipca br. na terenie kąpielska pojawią się nowe elementy placu zabaw dla dzieci – karuzela i bujak, których posadowienie jest możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa opolskiego, w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej.

Drodzy Państwo życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji i zapraszamy nad Balaton w Dobrzeniu Wielkim oraz przystanie nad Odrą w Dobrzeniu Małym i Dobrzeniu Wielkim.

Przebieralnie wybudowane nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim

Przebieralnie wybudowane nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim

Data publikacji: 25-06-2024 08:39 Opublikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz
Data modyfikacji: 25-06-2024 08:48 Modyfikował(a): Dorota Michniewicz-Rybarz