• Dzisiaj jest:
    niedziela, 10 listopada 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    8 °C

Punkt Pomocy Kryzysowej w Gminie Dobrzeń Wielki

Logo Fundusze Europejskie dla Opolskiego, Flaga Polski, flaga UE, logo Województwa Opolskiego

Punkt Pomocy Kryzysowej w Gminie Dobrzeń Wielki

 

W ramach projektu Bliżej rodziny i dziecka – wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo – wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – etap II, w Gminie Dobrzeń Wielki, powstaje Punkt Pomocy Kryzysowej.
Dzięki #Funduszom Europejskim, mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki, uzyskają wsparcie w formie:

  • Poradnictwa socjalnego,
  • Telefonu zaufania,
  • Psychologa,
  • Psychoterapeuty,
  • Terapeuty ds. uzależnień.

Poradnictwo socjalne będzie polegało/polega na pomocy na rzecz poprawy funkcjonowania osób znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, zdrowotnej lub mieszkaniowej. Realizowana będzie przez pracowników socjalnych.
Dyżury Pracownika socjalnego, w każdą środę miesiąca w godzinach 15:00-18:00, w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, ul. Namysłowska 28.
O każdej zmianie, będziemy informować.

Telefon zaufania powstał z myślą o osobach przeżywających trudności osobiste, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu ze specjalistami. Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna, w formie poradnictwa w zakresie rozwiązywania problemów dotyczących sytuacji rodzinnej, emocjonalnej, zdrowotnej lub finansowej.

Pomoc będzie świadczona w każdą środę w godzinach 07:00 – 18:00, a w pozostałe dni w godzinach pracy Ośrodka, tj. poniedziałek 7:00-16:00,Wtorek i czwartek 7:00-15:00, piątek 7:00-14:00.

Psycholog oraz terapeuta ds. uzależnień będą oferować indywidualne konsultacje, sesje terapeutyczne oraz wsparcie emocjonalne, uwzględniając specyficzne potrzeby i problemy rodzin w kryzysie.

Psychoterapeuta będzie pracował z pacjentami w ramach konsultacji indywidualnych, koncentrując się na ich emocjonalnym, psychologicznym i behawioralnym rozwoju, aby pomóc rodzinom w radzeniu sobie z trudnościami.

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne obejmować będzie różne obszary, takie jak radzenie sobie ze stresem, lękiem, depresją, trauma czy problemami związanymi z rodziną i relacjami.

Specjaliści będą również dostępni dla osób doświadczających kryzysów emocjonalnych czy sytuacji nadzwyczajnych.

Wsparcie zapewnione w ramach Punktu Pomocy Kryzysowej, kierowane będzie do dzieci, jak również do dorosłych członków rodziny.

W kolejnych wpisach będziemy informować  o dostępnościach kolejnych specjalistów.

 

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

 

 

Data publikacji: 23-10-2024 14:04 Opublikował(a): Izabela Kołodziej