Sześciolatek w szkole

Ustawą z 27 stycznia 2012 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz.U. nr 33, poz. 176), która weszła w życie 2 marca 2012, wydłużono czas, gdy rodzice mogą decydować o posłaniu do szkoły dziecka sześcioletniego.                                
W najbliższych miesiącach rodzice, już po raz ostatni, będą podejmowali decyzję o rozpoczęciu edukacji szkolnej swojego dziecka w wieku sześciu lat, bądź też o pozostawieniu go w przedszkolu i kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
W roku szkolnym 2014/2015, obowiązkowo naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej, rozpoczną dwa roczniki, czyli dzieci urodzone w 2007 i 2008 roku.  Aby ułatwić rodzicom podjęcie tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej decyzji, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało bogatą akcję informacyjną, dostępną na stronie internetowej http://www.men.gov.pl/ w zakładce „ Mam 6 lat” / Materiały dla rodziców i nauczycieli – zachęcam rodziców do lektury opracowanych materiałów.

 

                                                                                          Zastępca Wójta

                                                                                             Irena Weber

 

PDFMam 6 lat - ulotka.pdf (568,00KB)

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki